Tanguy Ndombele transferine ilişkin Galatasaray'dan KAP’a gönderilen açıklamada ''Profesyonel futbolcu Tanguy Ndombele Alvaro'nun geçici transferi konusunda futbolcu ve kulübü Tottenham Hotspur Football & Athletic Company Limited ile resmi görüşmelere başlanmıştır’’ ifadesi yer aldı.

Sarı-kırmızılılar Ndombele'nin ardından Davinson Sanchez Mina transferini de KAP'a bildirdi.

sanchez

Galatasaray, KAP'a şu açıklamayı yaptı: ''Profesyonel futbolcu Davinson Sanchez Mina'nın transferi konusunda futbolcu ve kulübü Tottenham Hotspur Football & Athletic Company Limited ile resmi görüşmelere başlanmıştır.''

Kongo asıllı Fransız oyuncu Ndombele’nin sezon sonuna kadar kiralık olarak Galatasaray forması giymesi bekleniyor. Galatasaray, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Londra'dan uçağın havalandığını belirtti.

Profesyonel futbolcu Tanguy Ndombele Alvaro ve kulübü Tottenham Hotspur Football & Athletic Company Limited ile oyuncunun 2023-2024 sezonu için satın alma opsiyonlu bedelsiz geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır. Futbolcunun transfer bedeli 15.000.000 euro olup 2025 yılından başlamak üzere 5 sezona yayılmış eşit taksitler ile ödenmesi konusunda anlaşılmıştır. Futbolcuya ise 2023-2024 sezonu için net 3.136.000 euro sezonluk ücret ödenecektir.

Öte yandan Galatasaray'ın Davinson Sanchez Mina için İngiliz ekibine altı takistte 9 milyon Euro bonservis bedeli ödeyeceği öğrenildi. 

Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica: ''Burası Benim Şehrim', Apartman alacağım'' Gaziantep FK Teknik Direktörü Sumudica: ''Burası Benim Şehrim', Apartman alacağım''

Tanguy Ndombele kimdir?

Tanguy Ndombele, 28 Aralık 1996'da Fransa'nın Longjumeau kentinde dünyaya geldi. Futbola ülkesinin takımlarından Guingamp altyapısında başladı. 2014'te Amiens altyapısına transfer oldu ve 2 yıl sonra A takıma yükseldi. 2017 yazında Lyon 2 milyon Euro'ya kiraladı ve 1 yıl sonra ise 8 milyon Euro'ya bonservisini aldı. Sadece 1 yıl sonra 62 milyon Euro'ya Tottenham'ın yolunu tuttu. Sırasıyla kiralık olarak Lyon ve Napoli'de forma giydi. 26 yaşındaki oyuncunun güncel piyasa değeri ise 22 milyon Euro.