Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ), sosyal medyada yayılan su fiyatlarına ilişkin açıklamaya yaparak Gaziantep’teki ilişkin verilerin yanlış olduğunu vurguladı.

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ), sosyal medyada su fiyatlarında en pahalı üçüncü şehir olarak Gaziantep’in gösterilmesine ilişkin açıklama yaptı. GASKİ tarafından yapılan açıklamada, "Gaziantep su fiyatında 30 büyükşehir içerisinde 3. değil, 20. sıradadır"

“Gaziantep su fiyatında 30 büyükşehir içerisinde 3. değil 20. sıradadır”

CHP Gaziantep’te istifalar peş peşe geliyor. Sular durulmuyor. CHP Gaziantep’te istifalar peş peşe geliyor. Sular durulmuyor.

GASKİ’den 30 büyükşehir su fiyatlarının kıyaslanmasına ilişkin tablo ile ilgili açıklamada, "Bazı yayın organlarında ’30 büyükşehir su fiyatları açıklandı’ diye haber yayınlanmıştır. Bu haberde Gaziantep su fiyatı yanlış verilmiştir. Gaziantep 1 m3 mesken su fiyatı bu listede yazıldığı gibi 25,50 TL değil, 19,77 TL’dir. Dolayısıyla haberde belirtildiği gibi Gaziantep su fiyatında 30 büyükşehir içerisinde 3. değil 20. sıradadır. Bu bilgilere GASKİ Kurumsal sayfasından da ulaşılabilir. Kamuoyuna önemle duyurulur" ifadelerine yer verildi.