Ak Parti'de il başkanlığı krizi, Fatih Fedaioğlu'nun atanması ile sona erdi. Murat Çetin'in görevden alınmasıyla başlayan ve Murat Şerbetçi'nin vekaleten yürüttüğü göreve, Fatih Fedaioğlu asalaten atanmıştı.

Gaziantep’te 13 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı Gaziantep’te 13 yıl 9 ay kesinleşmiş hapis cezası bulunan şahıs yakalandı

Başvurular Hız Kazandı

Yeni yönetim kurulu oluşturma sürecinde, aralarında eski yönetim kurulu üyelerinin de bulunduğu çok sayıda partili, yönetime girmek için başvuruda bulundu. Gelen bilgilere göre, şu ana kadar 200 başvuru yapılmış ve bu sayının hafta sonuna kadar 500'e ulaşması bekleniyor.

Yönetim Listesi Yakında Belirlenecek

Fedaioğlu'nun, başvurular tamamlandıktan sonra, belediye başkanları, milletvekilleri, ilçe başkanları ve kanaat önderlerinin görüşlerini alarak yönetimini şekillendirmeyi hedeflediği belirtildi. Hazırlanan taslak liste, İl Koordinatörü Hakan Kahtalı ve Teşkilat Başkanı Erkan Kandemir'e sunulacak. Genel merkezin yapacağı düzenlemelerin ardından yeni il yönetim kurulu listesi Temmuz ayının ikinci haftasında açıklanacak.

Yeni Yönetimde Kimler Olacak?

Fedaioğlu'nun nasıl bir yönetim listesi oluşturacağı büyük bir merak konusu. MÜSİAD kökenli isimlerin de yönetimde yer alacağı iddiaları arasında, MÜSİAD Başkanı olan Fedaioğlu'nun, bu kurumdan çalışma arkadaşlarını da yanına almayı düşündüğü ifade ediliyor.

Editör: Ahmet Oğuz Çapan