Gaziantep il sınırları içerisinde yaşayan ve ihtiyaç sahibi pozisyonunda değerlendirilen bölge halkına seslenen Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, gıda ve kömür yardımı yapılacağını bildirdi. İşte belediye tarafından düzenlenmiş olan destek hizmetlerine ilişkin ayrıntılar…

Gaziantep’te Ramazan davulu geleneği bu yıl olmayacak! Karar memnunlukla karşılandı Gaziantep’te Ramazan davulu geleneği bu yıl olmayacak! Karar memnunlukla karşılandı

Ülke sınırlarımız içerisinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı aracılığı ile çok çeşitli kategoriler altında nakdi ve ayni olarak destekler verilmektedir.

Bakanlık tarafından hizmete sunulan desteklerin büyük bir kısmı 6 ayda bir yenilenirken yerel yönetimler de il/ ilçe sınırları içerisinde yaşayan ihtiyaç sahiplerine mağduriyet yaşadıkları alanlarda yardım eli uzatmaktadır.

Bu kapsamda yeni bir duyuru yayınlayan Gaziantep Büyükşehir Belediyesi, iki farklı kategori altında sosyal yardım hizmeti sunacağını belirterek detayları paylaştı.