REFORM HABER - İsviçreli golcü oyuncu Albian Ajeti ile anlaştığı açıklanan Gaziantep Futbol Kulübü transferden son anda  vazgeçerek masadan kalktı.

26 yaşındaki forvet Galatasaray maçı öncesinde İstanbul aktarmalı olarak ailesiyle birlikte Gaziantep'e gelmişt.

İnşaat Sektöründe Fuar Heyecanı İnşaat Sektöründe Fuar Heyecanı

Ajeti, bu haftaki Galatasaray maçını da tribünden izledi. Transferde sona yaklaşan Gaziantep Futbol Kulübü, İsviçreli futbolcu  Albien Ajeti ile anlaşma yapmak üzere masaya oturdu. Ancak golcü oyuncunun yapılan sağlık kontrollerinde daha öceden yaşadığı sakatlık nedeniyle dizinde sıkıntı olduğu ve ilerleyen haftatalarda yeniden sakatlığının yaşanabileceği bilgisi doktorlar tarafından bildirildi. 1 milyon 200 bin Euro ücret isteyen Ajiti'nin maç başına oyna teklifi ise futbolcu tarafından kabul görmedi. Bunun üzerine her iki tarafta görüşmeyi sonlandırdı. Ajiti'nin bugün ailesiyle birlikte İstanbul üzerinden İsviçre'ye döneceği öğrenildi.

0-wc2-8497a-1693390695-2

Kulüp yetklilleri, Reform Haber'e yaptıkları açıklamada; ''Bugün anlaşma yapmayı umuyorduk. Ancak, sağlık kontrollerinde diz sorunu ortaya çıktı. Kulüp doktorlarımız bunun ilerleyen gün haftalarda tekrar sıkıntı olabileceğini bize bildirdi. Biz riski alarak maç başı oyna ücretini öyle al dedik. Ancak futbolcu bunu kabul etmedi ve bizden garanti para istedi. Böyle bir sıkıntılı durumda riske giremezdik. Sakatlığı yeniden nüksetti oynamadı ne yapacağız? Adam bizden garanti para istiyor.  Çöpe atacak tek kuruşumuz yok. Herkes sabırlı olsun. Transfer arayışlarımız devam ediyor'' diiye konuştular.

Celtic Teknik direktörü Brendan Rodgers  ise yaptığı açıklamada, ‘’İsviçreli forvetin, son gününde  Gaziantep'e transfer olmak için anlaşmaya varmak üzere olduğu varsayılmıştı. Ancak anlaşmadaki taraflardan hiçbirinden resmi Gaziantep'e bir hamle onayı gelmedi, bu da hâlâ halledilmesi gereken yarım kalmış işlerin olduğunu gösteriyor.’’ şeklinde açıklama yaptı.