REFORM HABER ÖZEL 

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) Kulüp Lisans Kurulu, 6 kulübü daha ulusal lisansa uygun buldu. Alt ligler dahil 24 takımın lisans alındığı açıklanırken Siper Lig'den 8 takım henüz lisansı alamadı. 

Gaziantep FK lisans alamadı 

Süper Lig ekibi Gaziantep FK, TFF tarafından ulusal lisans alamayan ekipler arasında yer aldı. 

Lisans alamayanlar 

Adana Demirspor

Antalyaspor

Eyüpspor

Gaziantep FK

Hatayspor

Kayserispor

Konyaspor

Sivasspor

Kopenhag açıkladı! Elias Jelert Galasaray'da Kopenhag açıkladı! Elias Jelert Galasaray'da

İşte lisans alanlar 

TFF Kulüp Lisans Kurulu daha önce yapılan değerlendirmeler sonucunda Fenerbahçe, Galatasaray, Trabzonspor, Beşiktaş, Çaykur Rizespor, Başakşehir, Kasımpaşa, Alanyaspor, Yılport Samsunspor, Göztepe, İstanbulspor, Beşiktaş JK United Payment Kadın Futbol Takımı, Fenerbahçe Petrol Ofisi Kadın Futbol Takımı ve Galatasaray Kadın Futbol Takımı'na UEFA lisansı vermişti.

Kurul ayrıca Bodrum FK, Manisa FK, Adanaspor ve Bandırmaspor'un ulusal lisans almasını uygun bulmuştu.

Ek süre verildi

Aynı toplantıda Kurul, kalan kulüpler arasından eksikliklerini tamamlayamayan kulüplere ise eksikliklerin giderilmesi için Kulüp Lisans ve Finansal Sürdürülebilirlik Talimatı'nın 26/1. maddesinde düzenlenen kriter ihlallerine uygulanacak yaptırımların belirlendiği Talimatın Ek.XIV tablosu ilgili maddeleri uyarınca, para cezası ve 30 günlük ek süre verdi.

TFF inceleme yaptı 


TFF Kulüp Lisans Kurulu, Ulusal Kulüp Lisans Sistemi kapsamında değerlendirmelerde bulunarak, yapılan incelemeler sonucunda en üst 3 lig olan Trendyol Süper Lig, Trendyol 1. Lig ve TFF 2. Lig'deki kulüplerin yapmış olduğu başvuruları Sportif, Futbol Sosyal Sorumluluk, Altyapı, Personel-İdari, Hukuki ve Mali Kriterlere göre inceledi.

MUHABİR : ALİ OĞULCAN ÇAPAN

Editör: Ahmet Oğuz Çapan