Gaziantep'in her alanında sorunlarına hazırlanan raporlarla çözüm önerilerini sunan Kent Konseyi Başkanlığı ve Yürütme kurulu üyeleri yapılan seçimle belirlendi. Gaziantep Büyükşehir Belediyesi meclis salonunda gerçekleştirilen seçime Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, başkan yardımcıları katıldı.

Kadın Doğum uzmanı Dr. Samet Bayrak'ın başarılı bir şekilde yürüttüğü Kent konseyi başkanının görev süresini tamamlamasıyla yapılan başkanlık seçimine Gaziantep Valisi Kemal Çeber, Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, Vali yardımcıları, Resmi Kurum temsilcileri, STK temsilcilerinin katılımında yapılan tek listeyle girilen seçimde eski Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkan vekili Mimar Erdem Güzelbey seçimle getirildi.

GASMEK, YKS tercih döneminde tüm öğrencilerin yanında GASMEK, YKS tercih döneminde tüm öğrencilerin yanında

Yusuf Erdem Güzelbey Kimdir ?

1975 yılında Gaziantep'te doğdu. Güzelbey, lise öğrenimini 1993 'de Gaziantep Anadolu Lisesinde, lisans öğrenimini ise 1998 yılında Eskişehir Osmangazi Üniversitesi Mimarlık Bölümünü dereceyle tamamladı. Aile şirketinde mesleğini devam ettirmektedir. 2004 yılında aktif olarak siyasete AK Parti'de başlayan Güzelbey 2009 yılında Gaziantep AK Parti il yönetiminde başkan danışmanı, 2012 yılında Ak parti Gaziantep İl Yönetiminde Ar-Ge den sorumlu başkan yardımcısı olarak 2014 yılına kadar görev yaptı. 2011'den 2014'e kadar iki dönem Gaziantep Mimarlar Odası yönetim kurulunda yer almış ve sekreterya görevini yürüten Güzelbey, iyi derece İngilizce bilmektedir. Evli ve bir çocuk babasıdır.

 

Editör: Ahmet Oğuz Çapan