Gaziantep'te "Dijital Dönüşüm Konferansları" yapıldı Gaziantep'te "Dijital Dönüşüm Konferansları" yapıldı

Thumbnail D S C 0733

Oğuzeli Yeşildere (Hacar) mezarlığında düzenlenen Ahmet Kerse ve Ülkücü Şehitleri anma programında, vatanın ve milletin bölünmez bütünlüğü ve milliyetçi Türkiye ülküsü için canını ortaya koyan Ülkücü Şehitler ve Milliyetçi Hareket Partisi Kurucu Genel Başkanı Cennet Mekân Başbuğ Alparslan Türkeş ruhlarına mevlid-i şerif okutuldu.

31 Ocak 1983 tarihinde dönemin cunta yönetimi tarafından idam edilerek şehit edilen Ahmet Kerse’nin mezarına karanfil bırakılarak, gül suyu döküldü. Programa katılanlara Ahmet Kerse ve Ülkücü Şehitler ruhuna lokma ikramı yapıldı.

AHMET KERSE KİMDİR?

Gaziantep’in Oğuzeli ilçesine bağlı Yeşildere (HACAR) köyünde doğdu. Gaziantep Eğitim Enstitüsü’nde okuyordu. 1980 yılı Şubat ayında polisler tarafından Kilis’te yakalanarak gözaltına alınıp bir ay süreyle işkence yapıldı. Çıkarıldığı 12 Eylül mahkemelerinde, bütün şahitlerin, aleyhine ifade vermedikleri için tutuklandıkları bir yargılamadan sonra, 8 Temmuz 1981 tarihinde idam cezasına mahkum edildi. 25 yaşındayken, tutuklu bulunduğu Gaziantep Cezaevi’nin infaz bahçesinde 31 Ocak 1983 tarihinde sabaha karşı asılarak şehit edildi.