Gaziantep’te trafik uyarı işaret levhası hırsızlığı kamerada Gaziantep’te trafik uyarı işaret levhası hırsızlığı kamerada

Gaziantep'te havayolu ile yolculuk yapmak isteyen vatandaşlara dolandırıcılık uyarısı yapıldı. THY’nin son harfinin değiştirilerek, ‘Büyük indirim' adı altında vatandaşların dolandırıldığına yönelik şikayetlerin arttığına dikkat çekildi.

Gaziantep’te THY ismi üzerinden bir harfinin değiştirilerek göz yanılması ile dolandırıcılık girişimlerinin arttığı ve çok sayıda şikayet geldiği belirtildi. TH? Şeklinde internette ‘Kampanya’ adı altında bazı dolandırıcıların bilet sattığını belirterek vatandaşların paralarını aldıkları belirtildi. Tüketici derneklerine de gelen şikayetlerde büyük patlama olduğu dile getirildi. Gaziantep’te özellikle son bir haftada çok sayıda vatandaşın şikayette bulunduğuna dikkat çekildi. Gazianteplilerin bu yeni dolandırıcılık girişimine karşı dikkatli olmaları uyarılarında bulunuldu.

thyden-dolandiricilik-uyarisi

Gaziantep’te artan taşımacılık ücretleri ile birlikte uçak biletlerinin de tavan yapması, dolandırıcıların iştahını kabarttı. İnternet üzerinden, sosyal medya aracılığı ile yapılan bu dolandırıcılık sebebiyle çok sayıda vatandaşın parasını kaptırdığı iddia edildi. Tüketici dernekleri de bu tür girişimlere karşı uyanık olunmasını ve göz yanılmasına gelmemelerini istedi. Olsaı dolandırıcılıkta giden paraların geri alınamadığına dikkat çekilirken, vatandaşların iyi okumaları gerektiğine dikkat çekildi.