Ticaret Bakanlığı tarafından 81 il valiliğine gönderilen yeni karar doğrultusunda, berber, kuaför ve güzellik salonlarının haftanın hangi günü kapalı olacağı, sektör temsilcisi meslek kuruluşlarının görüşleri alınarak Valilik tarafından belirlenmesine karar verilmişti.

Gaziantep Kuaförler Odası Başkanı Mesut Alkava, yaptığı açıklamada, “Ticaret Bakanlığımızın haftada bir gün tatil olmasıyla alakalı genelgeyi tüm Türkiye’deki valiliklere göndermiş olup biz Gaziantep kuaförler ve güzellik salonları işletmecisi olarak Sayın Valimizden randevu talep ettik.

Gaziantep defin listesi! 25 Temmuz 2024 kimler öldü ve defin listesi... Gaziantep defin listesi! 25 Temmuz 2024 kimler öldü ve defin listesi...

Sayın Valimizin önderliğinde, Ticaret Odası, Büyükşehir Belediyesi, Şehitkamil Belediyesi, Şahinbey Belediyesi, Gaziantep Esnaf Sanatkarlar Meslek Odası, Bayan Kuaförleri ve Güzellik Salonları İşletmecileri ile Gaziantep Berberler Odası olarak bir komisyon oluşturduk. Komisyonun aldığı karara göre, bayan kuaförleri, gelinlik mağazaları, düğün salonları kuaförleri ve içinde kuaför olan işletmeler salı günü kapatılacak, sadece güzellik salonu işletmeleri ise pazar günü kapatılacak. Kamuoyuna saygıyla duyurulur,” ifadelerini kullandı.

Editör: Ahmet Oğuz Çapan