Gaziantep'te bir cami tuvaletinde yaşanan tartışma kanlı bitti. Tuvalet görevlisiyle tartışan ve dini değerlere hakaret ettiği iddia edilen şahıs, araya giren cami imam hatibini bıçakla ağır yaraladı. 

Şahinbey ilçesindeki Kabasakal Paşa Camii'nde meydana gelen olayda, şüpheli S.A.S., olay yerinden kaçarken, imam Mustafa Bulut yoğun bakımda tedavi altına alındı. Olayla ilgili geniş çaplı soruşturma başlatıldı.

dini-degerlere-hakaret-eden-sahis-kendisini-u-16477930_amp

Tuvalet Tartışması Kanlı Bitti: İmam Hayat Mücadelesi Veriyor

Olayın Perde Arkası

Kepenek Mahallesi Kabasakal Paşa Camii'nde, S.A.S. isimli şahıs, cami tuvaletini kullanımının ardından tuvalet görevlisinden ücret talep edilmesi üzerine öfkelenerek görevliyi tartakladı.

İmam Mustafa Bulut'un olaya müdahalesi sonucu şahıs, imamı önce darp etti, ardından bıçakla ağır yaraladı.

İmamın Durumu Kritik

Abdülkadir Yüksel Devlet Hastanesi'ne kaldırılan imam Mustafa Bulut, ameliyata alındı ve yoğun bakım ünitesinde tedavi altına alındı. Evli ve dört çocuk babası olan Bulut'un sağlık durumunun kritik olduğu bildirildi.

Şüpheli Halen Aranıyor

Olay sonrası kaçan şüpheli S.A.S.'yi yakalamak için polis ekiplerinin geniş çaplı çalışmaları devam ediyor. Bölgede yoğun güvenlik önlemleri alınırken, soruşturmanın sürdüğü belirtildi.

Gaziantep'te hırsızlık yaptığı gerekçesiyle 5 şüpheli yakalandı Gaziantep'te hırsızlık yaptığı gerekçesiyle 5 şüpheli yakalandı

-VALİLİK AÇIKLAMA YAPTI-

Valilikten yapılan açıklamada, Y.S. ile başka bir kişinin tartıştığı belirtilerek bu esnada cami imamı Mustafa Bulut’un araya girmesi sonrasında Y.S'nin oğlu A.S'nin olay yerine gelerek cami imamını bıçakla yaraladığı üzücü bir olayın meydana geldiği aktarıldı.

Olayın ardından hastaneye kaldırılan cami imamı Bulut’un tedavisinin devam ettiği ifade edilen açıklamada, "Olaya karışan Y.S. polis ekiplerimiz tarafından yakalanmış, A.S'nin yakalanma çalışmaları devam etmektedir. Valiliğimiz tarafından cami imamı Bulut’un sağlık durumu ve soruşturma süreci titizlikle takip edilmektedir." denildi.

Kaynak: