AK Parti Genel Başkanvekili Efkan Ala, toplantıya katılmayan İslahiye İlçe Başkanı Mehmet Arslan ve sahneye anons edildiği halde çıkmayan Araban İlçe Başkanı Kamiy Murat Kasnsey ile ilgili gerekenin yapılması yönünde talimat vermişti.

Jet Hızında Atama

Ala’nın talimatının ardından AK Parti İslahiye İlçe Başkanı Mehmet Arslan ve Araban İlçe Başkanı Kamil Murat Kasney, görevlerinden istifa etmişti. İstifaların ardından AK Parti Araban ve İslahiye İlçe Başkanlıklarına jet hızında atamalar yapıldı.

Araban’da Devir Teslim

MHP ile AK Parti arasında krize neden olan Araban İlçesi’nde Kamil Murat Kasney’in istifasının ardından geçtiğimiz gün Devir-Teslim Töreni gerçekleştirildi. Devir Teslim törenine MHP Gaziantep İl Başkanı Mustafa Bozgeyik, AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, Araban Belediye Başkan Adayı Mehmet Özdemir, il ve ilçe yönetimler katıldı. Törende Kamil Murat Kasney görevini Seydi Vakkas Ömeroğlu’na devretti.

Òttifakta Kriz Aüçldç (2)

Biriz, Beraberiz

Törenin ardından açıklamalarda bulunan AK Parti Gaziantep İl Başkanı Murat Çetin, ‘’Araban MHP İlçe Başkanlığımızı ziyaret ederek, Cumhur İttifakı ortağımız MHP İl Başkanımız Sayın Mustafa Bozgeyik ve MHP İlçe Belediye Başkan Adayımız Sayın Mehmet Özdemir ile AK Parti Araban İlçe Başkanımız Sayın Av Seydi Vakkas Ömeroğlu ve teşkilat mensuplarımızla 31 Mart seçimleri için biriz, beraberiz diyerek kenetlendik’’ dedi.

Gaziantep Büyükşehir, Türkiye'nin en büyük Atıksu Arıtma Tesisi'ni kurdu Gaziantep Büyükşehir, Türkiye'nin en büyük Atıksu Arıtma Tesisi'ni kurdu

Òttifakta Kriz Aüçldç (1)

Araban’da Sandıkları Patlatacağız

Araban’da Devir Teslim töreni yapıldığını söyleyen Çetin, ‘’AK Partimiz Araban ilçe Başkanlığı görevini özverili bir şekilde yapan ve görevini devreden Kamil Murat Kasney kardeşime şimdiye kadar yaptığı hizmetlerden dolayı teşekkür ediyorum. Büyük bir olgunlukla görevini devrettiği yeni ilçe başkanımız Av Seydi Vakkas Ömeroğlu’na da başarılar diliyorum. MHP İl Başkanımız Sayın Mustafa Bozgeyik ve MHP Araban ilçe teşkilatının hazır bulunduğu devir teslimde Cumhur ittifakı ortağımız MHP adayımız Sayın Mehmet Özdemir ile Araban’da sandıkları patlatarak yüksek bir oy oranıyla seçimi kazanacağız’’ ifadelerini kullandı.