Gaziantep Şehir Hastanesi'nin henüz inşaatı tamamlanmamış olmasına rağmen, 2023 yılının Nisan ayının sonunda faaliyete başlayacağı vaadiyle personel alımı gerçekleştirildi. Ancak, bu alımın ardından geçen 4 aylık süreçte personeller, işbaşı yapamamanın ve maaş alamamanın sıkıntısını yaşıyor.

Yaklaşık 300 personelin sigorta girişi yapıldı ve iş sağlığı ve güvenliği eğitimi verildi. Ancak bu personeller çalışmaya başlayamadı. Nisan ile Temmuz ayları arasında maaş bordroları göründüğü halde, personellere "çalışmadığınız süre zarfında maaş kaybı yaşamayacaksınız" denildi, ancak banka hesaplarına herhangi bir ödeme yapılmadı.

İnşaat Sektöründe Fuar Heyecanı İnşaat Sektöründe Fuar Heyecanı

Mağduriyetlerini dile getiren personeller, "4 ay geçti, hala çalışıp çalışmadığımızı bilmiyoruz. Bordrolar geliyor ama banka hesabına gelen tek kuruş yok" diyor.

Personeller, belirsizlik nedeniyle geçimlerini sağlamakta zorlandıklarını ve günlük işlerle evlerinin masraflarını karşılamaya çalıştıklarını belirtiyorlar.

Personeller, "Deseler şu tarihte kesin başlıyoruz, biz de ona göre hareket edelim. Seçim öncesi bir hareketlilik başladı, yetişir diye düşündüler. Ama değişen bir şey yok. Şimdi bir belirsizlik içerisindeyiz ve günlük işlerle geçimimizi sağlamaya çalışıyoruz. Biraz da olsa karşılayalım evin masraflarını diye. Üstüne bir sürü kredi borcu var. Okullar açılacak, kış yaklaşıyor. Biz bu halde ne yapacağız? Bu kez de belediye seçimlerine kadar mı bekleyeceğiz?" şeklinde endişelerini dile getiriyorlar.