Gaziantep FK eski Yöneticisi Mesut Akın’ın oğlu Hüseyin Akın ve arkadaşı Kerim Gündoğan ATV araç ile hareket halinde iken, alkollü sürücü Volkan Kılıçoğlu’nun idaresindeki aracın çarpması sonucu hayatını kaybetmişti. 

Davanın ilk duruşması Gaziantep 10. Ağır Ceza Mahkemesi'nde yapıldı. Duruşma salonu önünde yoğun güvenlik tedbirleri alınırken, duruşma salonuna birinci derece yakınlar dışında kimse alınmadı. 


Davanın ilk duruşmasına hayatını kaydeden iki çocuğun ailesi katılırken tutuklu sanık Prof. Dr. Volkan Kılınçoğlu duruşmaya SEGBİS ile katıldı. 
Duruşma sonucunda mahkeme ara kararını verdi. Mahkeme Başkanı tutuklu sanık Volkan Kılınçoğlu’nun tutukluluk halinin devamına karar verdi. Duruşma ertelendi.

Gaziantep'te, geçtiğimiz yıl Ekim ayında Gaziantep FK eski Yöneticisi ve GTO Meclis Üyesi iş insanı Mesut Akın’ın oğlu 14 yaşındaki Hüseyin Akın ve Kerim Gündoğan’ın hayatını kaybettiği ATV kazası ile sarsılmıştı.

Huseyin Akin Bugun Topraga Verilecek 1697180065 (1)

15 Temmuz Mahallesi’nde 11 Ekim 2023 günü akşam saatlerinde yaşanan olayda, 14 yaşındaki Hüseyin Akın ve Kerim Gündoğan, ATV ile hareket halinde iken yola kontrolsüzce çıkan Volkan Kılınçoğlu yönetimindeki aracın çarpması sonucu ağır şekilde yaralandı. Olayın ardından sağlık  ekipleri tarafından Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesine kaldırılan 2 çocuk, tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı. Alkollü olduğu ileri sürülen sürücü Volkan Kılınçoğlu ise tutuklanmıştı.

BABA AKIN İSYAN ETTİ

Hüseyin Akın’ın babası Mesut Akın, sosyal medya hesabı üzerinden isyan etti. Baba Mesut Akın, ‘’ Bundan tam 102 gün önce oğlum Hüseyin Akın ve Kerim Gündoğan’ın, iki genç fidanın alkollü araç kullanarak ölümüne sebep olan Prof. Dr. Volkan Kılınçoğlu tutuklu olduğu cezaevinde serbest kalmak için her türlü yolu denediğini en başından beri biliyorum.’’

TAZİYE GİRİŞİMİNDE DAHİ BULUNMADILAR

Evladının ölümü sonrası Kılınçoğlu Ailesinin hiçbir şekilde kendisine ulaşmadığını kaydeden Akın, ‘’Niyet o kadar kötü ki, vicdanlar o kadar körelmiş ki aradan geçen onca zamanda Kılınçoğlu ailesinden herhangi bir mahcubiyet, özür, taziye girişiminde dahi bulunmadı.’’

TEK İSTEĞİM HAK ETTİĞİ CEZAYI ALMASI

Volkan Kılınçoğlu’nun olayda asli kusurlu olduğunu anlatan Akın, ‘’Asli kusurlu olduğu ve iki ölüme sebep olduğu kazadan temiz çıkmak için dışarıdaki iş bitiren arkadaşlarını da bu vicdansızlığa ortak edip bilirkişi raporuna kadar müdahale ettiklerini de düşünüyorum. Üniversitede profesör oldukları için her türlü raporu alma, düzenleyebilme, değiştirme güçlerine de sahipler ve bunu da çok iyi becerdiler. Benim tek umudum önce Allah sonra Yüce Türk Adaletinde. Hak ettikleri cezayı almaları en büyük isteğim. Ve inşallah öyle olur’’ ifadelerini kullandı.

Şimdi gözler iki gencin ölümüyle sonuçlanan ATV kazasıyla ilgili dava bugün görüldü.

-OLAY-

15 Temmuz Mahallesi’nde 11 Ekim 2023 günü akşam saatlerinde yaşanan olayda, 14 yaşındaki Hüseyin Akın ve Kerim Gündoğan, ATV ile hareket halinde iken yola kontrolsüzce yola çıkan Volkan Kılınçoğlu yönetimindeki aracın çarpması sonucu ağır şekilde yaralandı. Olayın ardından sağlık ekipleri tarafından Şahinbey Uygulama ve Araştırma Hastanesine kaldırılan 2 çocuk tüm müdahalelere rağmen kurtarılamadı.

Alkollü olduğu ileri sürülen sürücü Volkan Kılınçoğlu ise tutuklanmıştı.