Gaziantep’te Asrın Felaketi’nin ardından ağır hasarlı binaların yıkımı devam ediyor. Geçtiğimiz gün Osmangazi Mahallesi’nde Dolunay Apartmanının yıkım çalışmaları sırasında facianın eşiğinden dönüldü. İddiaya göre, yıkım çalışmalarını sürdüren ekip, iftar öncesi çalışmaları yarıda bırakarak, bölgeden ayrıldı.

Gaziantep Defin Listesi 24 Nisan 2024 Gaziantep Defin Listesi 24 Nisan 2024

FACİADAN KILPAYI

Çalışanların bölgeden ayrılmasının ardından 8 katlı Dolunay Apartmanı saat 18.45 sularında büyük bir gürültüyle çöktü. Yaşanan olay sırasında binadan fırlayan molozlar çevreye savruldu. Apartmanlara yakın bir noktada bulunan binanın çevrede kimse yokken yıkılmasıyla, olası bir facianın önüne geçilmiş oldu.

Gaziantep’te yıkım çalışmaları sırasına ortaya çıkan manzaralar, işin ehli olmayan kimseler tarafından yapılan yıkımlar, can kayıpları ile sonuçlanabiliyor. Geçtiğimiz yıl kontrollü yıkım çalışmaları sırasında meydana gelen çökmelerde, 2 kişi hayatını kaybetmiş, bir kişi ise yaralı olarak kurtarılmıştı. Yine Fidanlık Mahallesi’nde bir binanın yıkımı sırasında meydana gelen çökme sırasında kepçe operatörü kaçarak hayatını kurtarmıştı.