Yaşanan büyük depremlerin ardından hâlâ artçı sarsıntıların devam ettiği Gaziantep’te çarşı yavaş yavaş hareketlenmeye başladı. Şehrin merkezindeki Gaziler Caddesi’ndeki kalabalık görüntü, hayat normale dönüyor yorumlarına neden oldu

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Gaziantep'te vatandaşlar, yavaş yavaş işlerinin başına dönmeye başladı. Uzunca bir süredir, deprem korkusuyla hiçbir şey yapmayan vatandaşlar güneşli havayı da fırsat bilerek soluğu çarşıda aldı.

GİBTÜ’de yeni dönem GİBTÜ’de yeni dönem

Depremden sonra sessizliğe bürünen kentin sokakları, caddeleri ve çarşıları artık yavaş yavaş normale dönmeye başladı. Esnaf işyerlerini açmaya başlarken bazı vatandaşların ise alışveriş yaptığı görüldü.


Çarşıda çocukları ile hava almaya geldiğini belirten bir vatandaş, " Çocuklar için hava değişikliği olsun diye geldik. Bizim evimizde pek bir hasar yok çok şükür. Bir an önce normal hayata dönmek istiyoruz artık" şeklinde konuştu.
Evine hala giremediğini belirten başka bir vatandaş ise, "Biz hala evimize giremiyoruz. Çadırda kalıyoruz. Eve giremediğimizden dolayı kıyafet de alamıyoruz.  Buradan birkaç bir şey almaya geldik" dedi.