Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanlığı’na bağlı trafik zabıta ekipleri, artan hava sıcaklıkları nedeniyle toplu taşıma araçlarında klimaların çalışma durumlarını denetliyor.

UYARILARI DİKKATE ALMAYAN ŞOFÖRLERE İSE CEZAİ İŞLEM

Gün içerisinde farklı duraklarda şehir içi özel halk otobüsleri ve belediyeye ait otobüslerini kontrol eden ekipler, şoförlere günün sıcak saatlerinde klimaların kapatılmaması konusunda uyarıda bulunuyor. Uyarıları dikkate almayan şoförlere ise cezai işlem uygulanıyor.

Büyükşehi̇r Zabitasindan Toplu Taşima Araçlarinda Kli̇ma Deneti̇mi̇ (5)

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA KLİMA DENETİMLERİMİZİ ARTTIRDIK

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi Zabıta Daire Başkanı Ömer Yalım, toplu taşımadaki denetimlerle ilgili yaptığı açıklamada, “Yaz sıcaklarının başlamasıyla birlikte halkımızın daha serin, konforlu ve sağlıklı bir şekilde seyahat edebilmesi için toplu taşıma araçlarında klima denetimlerimizi arttırdık. Şehir genelinde otobüs ve minibüslerin klimalarının aktif olarak çalışıp çalışmadığının yanı sıra araç içi genel kontrollerimize de devam etmekteyiz” diye konuştu.

Büyükşehi̇r Zabitasindan Toplu Taşima Araçlarinda Kli̇ma Deneti̇mi̇ (1)

DENETİMLERİN YAZ BOYUNCA DEVAM EDECEK

 

Yalım açıklamasının devamında denetimlerin yaz boyunca devam edeceğini vurgulayarak, konuyla alakalı meydana gelebilecek olumsuzluklarda vatandaşların şikayetlerinin yerinde değerlendireceğini belirtti.

Gaziantep'te 41 STK'dan Suriyeli açıklaması: Yerli nüfus için yaşam çekilmez hale geliyor Gaziantep'te 41 STK'dan Suriyeli açıklaması: Yerli nüfus için yaşam çekilmez hale geliyor