Üsküdar'daki Aziz Mahmud Hüdayi Camisinin eski  İmamı Mustafa Efe, Mekke'de "Gazze, Filistin" kelimelerini kullandığı için ayaklarından kelepçelenerek gözaltına alındığını söyledi.

F-7YEN6WQAEq_1d

Umre ziyareti yapmak için Mekke'ye giden İstanbul Üsküdar'daki Aziz Mahmud Hüdayi Camisi eski İmamı Mustafa Efe, Kabe'nin de içinde bulunduğu Mescid-i Haram bölgesinde gözaltına alındı. Efe'nin paylaştığı video ve fotoğrafta ayaklarından kelepçelendiği görüldü. 

Yalan mı söylediler?

Mekke’de "Gazze" dedikleri için gözaltına alındıkları ifade eden ve ayaklarından kelepçelenen eski imam Mustafa Efe ve Yunus Sami Esmeli'nin aslında Kabe'de izinsiz drone uçurarak görüntü aldıkları için gözaltına alındıkları ortaya çıktı. Vuud Tour adlı şirket ile Mekke'ye tur düzenleyen ikilinin drone ile Kabe'nin videosunu çekerek güvenlik zaafiyetine ve kargaşaya neden oldukları için gözaltına alındıkları bildirildi.

Konuyla ilgili olarak sosyal medyadan kısa bir video yayınlayan Efe şunları söyledi: 

"Şu an Mekke'de Filistin ve Gazze kelimelerini söylediğimiz için gözaltındayız."

VİDEO HABER/ Seçil Erzan’ın tehdit altında çekildiği iddia edilen görüntüleri ortaya çıktı VİDEO HABER/ Seçil Erzan’ın tehdit altında çekildiği iddia edilen görüntüleri ortaya çıktı

Sosyal medyaya çektiği videolarla tanınan imam Mustafa Efe, Mekke'de Gazze ve Filistin kelimelerini söylediği için gözaltına alındığını açıklamıştı. Efe, sosyal medya hesabından serbest bırakıldığını açıkladı.

gazze-ve-filistin-kelimesini-kullanan-imam-mekke-de-gozaltina-alindi

İstanbul Üsküdar’da bulunan Aziz Mahmud Hüdayi Camisi’nde bir dönem görev yapan imam Mustafa Efe, çektiği videolarla tanındı.

Mustafa Efe, umre için gittiği Mekke’de gündeme geldi.

Mekke'de gözaltına alındı

Efe, Mekke’de Filistin ve Gazze kelimelerini söylediği için gözaltına alındı.

Konuya ilişkin sosyal medya hesabından açıklama yapan Mustafa Efe, olayı anlattı.

"Mekke’de Filistin ve Gazze kelimelerini söylediğimiz için gözaltındayız"

O paylaşımda şu ifadeler kullanıldı;

Şu an Mekke’de Filistin ve Gazze kelimelerini söylediğimiz için gözaltındayız. Video bu kadar.

Ayakları kelepçelendi

Öte yandan imam Efe, yayınladığı videonun ardından ise ayaklarının kelepçelenmiş haldeki fotoğraflarını paylaştı.

Açıklama geldi: Gözaltı sürem bitti

Efe, sosyal medya hesabından yeni açıklamada bulundu. Yaptığı açıklamada serbest bırakıldığını söyleyen Efe, şu ifadeleri kullandı:

Kamuoyu Bilgilendirmesi...

Değerli kardeşlerim, elhamdülillah şu an için herhangi bir sorun yok. Gözaltı süremiz bitti ve ibadetlerimize devam ediyoruz. Bunu ifade ettikten sonra bir hususu tashih etmek isterim.

*Şahsımla ilgili paylaşımlar ve haberler “Aziz Mahmud Hüdayi Camii İmam Hatib-i” olarak yapılmakta.

Oysa şahsım Aziz Mahmud Hüdayi Camimizin ESKİ İmam Hatibiyim. Şu an Diyanet İşleri Başkanlığımızın personeli değilim. Emeklilik dilekçemi geçtiğimiz süreç içerisinde DİB’e sunmuştum. Hali hazırda ilmi çalışmalarıma ve ticari faaliyetlerime devam etmekteyim.

*Gözaltında olduğumuz süre içerisinde ve sonrasında; arayan, soran, ilgi ve alaka gösteren tüm devlet büyüklerimize ve dostlarımıza teşekkür ediyorum.

Kabe’den Selam ve Dua ile''