Ankaragücü, Çin takımı SH Shenhua'dan ayrılan Kamerunlu sağ kanat Christian Bassogog'u ile anlaştı. 

Gaziantep'e transferi iptal oldu

28 yaşındaki futbolcu, Trendyol Süper Lig ekibi Gaziantep'e FK ile anlaşmıştı. Kamerunlu futbolcunun kırmızı siyahlı takıma transferi imza aşamasına gelmesine rağmen son anda gerçekleşmedi.

F39Eaad8 Cd68 4E6D Ac2D Ffcc93C148F9

Çağdaş Atan: "Bugün burada oynamak ve kazanmak kolay değildi" Çağdaş Atan: "Bugün burada oynamak ve kazanmak kolay değildi"

GAZİANTEP FK CEPHESİ: YAŞ DURUMU ÇOK SIKINTILI

Reform Haber Spor servisine konuşan Gaziantep Fk yetkilisi, transferden vazgeçen tarafın kendileri olduğunu, futbolcu ile her türlü konuda prensipte anlaşıldığını, futbolcunun menajerinin masada fiyatı 1 milyon Euro'ya çıkarması üzerine anlaşmasının iptal olduğunu söyledi. Yetkili, ''Futbolcunun yaşı ile ilgili de çeşitli dedikodular kulağımıza geldi. Yaşına 36 diyen var 38 diyen de var. Doğrusu kafamız çok karıştı. Bu futbolcuya bu kadar verecek paramız yok. Parayı sokaktan süpürmüyoruz. Alan hayrını görsün'' ifadelerini kullandı.

Sağlık kontrolü için Ankara'ya gitti

Bonservisi elinde olan tecrübeli futbolcu, Gaziantep FK'ya olan transferinin iptal olmasının ardından Ankaragücü, bir başka Süper Lig ekibi Ankaragücü ile anlaşmaya vardı. 28 yaşındaki Kamerunlu sağ kanat sağlık kontrolü için Ankara'ya gitti.

Christian Bassogog'un performansı

Christian Bassogog, Shanghai Shenhua formasıyla 2022/23 sezonunda 20 maça çıktı. 2 gol atan kanat oyuhncusu, 1 de asist kaydetti.