Avukat Hasan Teke yaptığı açıklamada, “Büyükşehir Belediye Başkanı FatmaSahin Hanımefendinin tensip ve takdirleriyle Başkanımızın"Resmi Danışmanı"sıfatıyla göreve başlamış bulunmaktayım.

Emeğe saygının ve ahde vefanın en iyi örneğini sergileyen Değerli FatmaSahin Bakanıma şahsım ve ekibim adına gönülden teşekkür ediyorum” paylaşımında bulundu.

CHP İl Başkanı Reisoğlu’ndan Çok Sert Açıklama… Eylemse Eylem… CHP İl Başkanı Reisoğlu’ndan Çok Sert Açıklama… Eylemse Eylem…


Hasan Teke Kimdir?

1992-1993 yılında Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi'nden mezun oldu. 1994-1995 G.Antep Barosu’nda Avukatlık Stajımı tamamladı. Yaklaşık 25 yıl Fiilen Serbest Avukatlık Yaptı. Şahinbey İlçe Başkanlığı Görevini Üstlenmiş Olduğu 2018 Tarihinden İtibaren Avukatlık Mesleğini Fiilen Sonlandırarak Tüm Mesaisini İlçe Başkanlığına Ayırdı. İngilizce ve Arapça'yı iyi seviyede bilen Hasan Teke, evli ve 3 çocuk babasıdır. AK Parti Şahinbey İlçe Başkanlığı görevinden milletvekili aday adaylığı için istifa eden Hasan Teke, 28.Dönem Milletvekili Aday Listesinde 11.sırada yer buldu. Avukat Hasan Teke, Ak Parti’de bir dönem Şahinbey İlçe Başkanlığı görevini yürütmüş ve teşkilatçı bir isim olarak bilinmektedir.

Hasan Teke, 19 Kasım 2023 tarihinde Şahinbey İlçe Belediye Başkanlığı için Ak Parti’den aday adaylığına başvurmuştu.