Süper Lig'de küme düşen ilk iki takım, İstanbulspor ve Fatih Karagümrük oldu. İki takımın ardından Gaziantep FK dahil 5 takımın daha küme düşme riski bulunuyor.

İstanbulspor’un ardından Karagümrük ve Pendikspor da küme düştü. •

Gaziantep, Hatayspor, Ankaragücü ve Konyaspor’un 41 puanda buluşması halinde Gaziantep FK düşüyor. • Hatayspor, Ankaragücü, Konyaspor’un 41 puan alması halinde Ankaragücü düşüyor. • Hatay kendi evinde Rizespor’la, Konya kendi evinde Galatasaray’la, Ankaragücü ise deplasmanda Trabzonspor ile karşılaşacak.

Transferler nerede? Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarı transfer bekliyor Transferler nerede? Galatasaray ve Fenerbahçe taraftarı transfer bekliyor

G N4A Sv W M A Eoy2S

İşte ihtimaller...

Pendikspor: Ankaragücü'nün yenilmesini bekleyecek ve Hatayspor'un puan kaybetmesini bekleyecek. İstanbul temsilcisinin kümede kalması için kendisinin de Gaziantep FK'yi en az 26 farkla yenmesi ve averajı kapatması gerekiyor. Pendikspor'un ligde kalması milyonda bir ihtimal olarak gözüküyor.

Hatayspor: Ligde kalmak için kazanması gerekiyor. Hatayspor, kazandıktan sonra Ankaragücü'nün puan kaybetmesini veya Konyaspor'un yenilmesini bekleyecek.

Ankaragücü: Hatayspor'un puan kaybetmesini bekleyecek veya Trabzonspor'u deplasmanda yenerek ligde kalmayı garantileyecek.

Konyaspor: Hatayspor ve Ankaragücü'nün puan kaybetmesini bekleyecek. Son hafta Galatasaray'dan puan alırsa diğer maçlara bakmadan ligde kalacak.

Gaziantep FK: Hatayspor'un puan kaybetmesini bekleyecek. Son hafta Pendikspor karşısında bir puanla ligde kalmayı garantileyecek.

4'lü averaj durumu

Ligde Gaziantep FK, Konyaspor, Ankaragücü ve Hatayspor'un 41 puanda buluşma ihtimali bulunuyor.

4'lü averajda en çok puan toplayanlar

Konyaspor: 11 puan

Hatayspor: 9 puan

Ankaragücü: 8 puan

Gaziantep FK: 3 puan

Süper Lig'de puan durumu

14- Gaziantep FK, 41 puan

15- Konyaspor, 41 puan

16- Ankaragücü, 40 puan

17- Hatayspor, 38 puan

18- Pendikspor, 37 puan

Editör: Murat ATAY