Meta, WhatsApp'ta okundu bilgisini kapatmaya izin veriyor fakat Instagram platformunda böyle bir imkan şu anda bulunmuyor. Ancak gelen son haberlere göre, popüler fotoğraf paylaşım uygulaması bu eksikliğini yakında giderecek.

Mobil uygulama geliştiricisi Alessandro Paluzzi, Instagram'ın Doğrudan Mesajlarda (DM) görüldü ibaresini devre dışı bırakma seçeneği üzerinde çalıştığını ortaya çıkardı. Edinilen bilgiye göre yeni özellik şu anda geliştirme aşamasında bulunuyor.

“Görüldü” Özelliği Kapatılabilecek

Şu an için Instagram'ın yeni özelliği hakkında detaylı bilgi mevcut değil ancak tahminler, tıpkı WhatsApp'taki gibi çalışacağı yönünde. WhatsApp'ta okundu bilgisini kapattıktan sonra, sohbetlerdeki "çift mavi tik" ibaresi kalkıyor ve gelen mesajları okuduğunuzu karşı taraf anlamıyor.

Karşı taraf sizin mesajları okuduğunuzu göremediği gibi, siz de gönderdiğiniz mesajları onun gördüğünü anlayamıyorsunuz. Yani okundu bilgisi hem sizin için hem de alıcı için kapatılmış oluyor. Bu doğrultuda Instagram'da da benzer bir sistemin hayata geçeceği tahmin ediliyor.

Apple Bu Sefer Zam Değil İndirim Yaptı! Apple Bu Sefer Zam Değil İndirim Yaptı!