Hafta başında ortadan kaybolan, ailesinin bile irtibat kuramadığı Herekeli çok tanınmış iş adamı, halı üreticisi Nurhan Ör’ün korkunç bir cinayete kurban gittiği ortaya çıkmıştı. Polis soruşturma sonunda 7 kişiyi gözaltına aldı ve cinayet büyük ölçüde çözüldü. 

IŞIK EREN İTİRAF ETTİ 

Nurhan Ör cinayetini 6 kişinin birlikte işlediği ortaya çıktı. 1 numaralı sanık İzmit’te çok tanınan Işık Eren. 2002-2004 yılları arasında Kocaelispor’da yöneticilik de yapan Işık Eren’in, Nurhan Ör ile Endüstri Meslek Lisesi’nden sınıf arkadaşları olduğu ortaya çıktı.

Kocaelispor’da yöneticilik yaptığı yıllardan sonra Işık Eren’in işleri bozuldu. Bu dönemde sınıf arkadaşı Nurhan Ör’ün Işık Eren’e çok yardımcı olduğu da biliniyor. 

kocaeli-de-is-adami-nurhan-or-cinayetinde-kan-16523621_3339_amp

Kocaeli’de iş adamı Nurhan Ör’ü öldürdükten sonra cesedini asitle eriterek yok eden 7 şüpheliden 6’sı tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kocaeli’nin Kartepe ilçesinde yaşayan halı fabrikası sahibi Nurhan Ör’den (56) 7 Kasım tarihinden itibaren haber alamayan yakınları durumu polise bildirdi.

Ör’ün kayıp ihbarından sonra polis ekipleri geniş çaplı arama başlattı. Polis ekiplerinin araştırmaları neticesinde Nurhan Ör’ün otomobili Gebze’de kanlı ve terk edilmiş halde bulundu.

Olayla ilgili soruşturma başlatılırken, polis ekipleri 7 şüpheliyi gözaltına aldı.

Vahşice katledildi

Olaya ilişkin ortaya çıkan detaylar ise kan dondurdu. Şüphelilerden I.E.‘nin, lise yıllarından arkadaşı Nurhan Ör’ü İstanbul Sultanbeyli’de bulunan oto galeriye çağırdığı öğrenildi. Oto galeriye gelen Nurhan Ör, burada I.E. (55), A.T. (56), C.A. (56), F.G (55), E.D. (33), B.T. (29) ve N.T. (61) isimli şahıslar tarafından darp edildi.

Daha sora halıya sarılan Nurhan Ör, otomobilin bagajına konularak Kocaeli’nin Kartepe ilçesine getirildi. Ör’ün vücudu parçalara ayrılarak asitle eritildi. Zanlılardan I.E., A.T. ve C.A.’nın lise yıllarından Nurhan Ör ile sınıf arkadaşı olduğu öğrenilirdi.

Cinayeti tasarlamış

I.E’nin cinayeti tasarladığı, öncesinde asit ve çevreyi temizlemek için malzeme aldığı bildirildi. Nurhan Ör ile I.E. arasında ticari ilişkiler bulunduğu, para meselesi sebebiyle cinayetin işlendiği belirtildi.

‘Şampiyonlar Ligi’ karesindeki 12 kişinin şirketlerine kayyum atandı ‘Şampiyonlar Ligi’ karesindeki 12 kişinin şirketlerine kayyum atandı

Kocaeli İl Emniyet Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği dedektifleri bin saatlik kamera kaydını inceledi. İz süren polis ekiplerince olaya karıştığı tespit 7 zanlı emniyete getirildi. Emniyetteki işlemlerinin ardından 7 zanlı adliyeye sevk edildi.

Öte yandan, Nurhan Ör’ün Sultanbeyli’ye geldiği, ardından halıya sarılmış vücudunun taşındığı otomobili ise İl Emniyet Müdürlüğünün önünde görüntülendi.

6 şüpheli tutuklandı

Olaya ilişkin ifadeleri sonrasında adliyeye sevk edile şahıslardan N.T. adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı, diğer 6 şüpheli ise tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Kaynak: