Fenerbahçe’nin teknik direktörlük görevi için anlaşmaya vardığı ve İstanbul’a getirttiği Jose Mourinho, Ülker Stadyumu’nda düzenlenen törenle imzayı attı.

Taraftarların tutkusu için geldiğini belirten Mourinho, "Türkiye ligini geliştirmek için yardımcı olmak için burada çalışmak istiyorum. Asıl önemli olan Fenerbahçe" dedi.

Dünyaca ünlü teknik direktör Fenerbahçe'de...

Portekizli dünyaca ünlü teknik direktör Jose Mourinho, Fenerbahçe'ye imza atmak için İstanbul'a geldi.

Sabiha Gökçen Havalimanı Genel Havacılık Terminali'ne inen özel uçakta Mourinho'ya  Kulübü Başkanı Ali Koç, Fenerbahçe Sportif Direktörü Mario Branco ve Ali Koç'un seçimi kazanması durumunda bir sonraki dönemde yönetim listesinde yer alacak Acun Ilıcalı eşlik etti.

Taraftarları selamladı

Mourinho, kendisini taşıyan özel uçağın inmesinin ardından havalimanında toplanan taraftarları selamlamak için apronun dışına çıktı.

Portekizli çalıştırıcı, taraftarları selamladıktan sonra havalimanına geri dönerken, kendisini kalacağı otele götürecek helikoptere bindi.

Sahaya çıktı

Fenerbahçe Bakanı  ve teknik direktör Jose Mourinho, 19.07'de sahaya çıktı.

Tribünleri dolduran taraftarlar meşaleler yakarak, Mourinho tezahüratlarında bulundu.

Resmi imzayı attı

61 yaşındaki usta çalıştırıcı Şükrü Saraçoğlu Stadyumu'nda Fenerbahçe taraftarı önünde resmi imzayı attı.

Yeni sezon çalışmaları kapsamında ilk olarak teknik direktörlük değişimine giden Fenerbahçe, Portekizli Teknik Direktör Jose Mourinho’yu özel uçakla İstanbul’a getirtti. Başkan Ali Koç ve Sportif Direktör Mario Branco ile birlikte Sabiha Gökçen Havalimanı’na iniş yapan Mourinho daha sonra alandan ayrıldı.

665C9A19De399328 W1200Xh802

Akşam saatlerinde ise Ülker Stadyumu’nda taraftara açık imza töreni düzenlendi. Maraton Tribünü’ne kurulan platformda "The Special One Welcome to Fenerbahçe. The World’s Biggest Sports Club" yazısı yer aldı. Tribünlerdeki yerlerini alan sarı-lacivertli taraftarlar çalan marş ve şarkılarla eğlenirken, Mourinho ve Fenerbahçe adına tezahüratlarda bulundu.

Ali Koç: "Dünya tarihinin gördüğü en iyi ilk 5 hocadan bir tanesi"

Deneyimli teknik adam, Başkan Ali Koç ile birlikte futbolcu çıkış tünelinden sahaya adımını atarken, karşı tribünde yer alan platforma yürüdü. Bu sırada tribünlerde meşaleler yanarken, yoğun alkışla destek verildi. İmza töreninde ilk olarak konuşma yapan Başkan Ali Koç, "Kurulduğumuzdan bu yana uzun yıllar maçlarımızı oynadığımız mabedimizde bu tarihi güne hoş geldiniz. Bugün kulübümüz adına çok önemli, çok kıymetli, tarihi bir adımı camiamızla birlikte adım atıyoruz. İnşallah Allah sonunu hayırlı getirir. Teknik Direktörümüz Mourinho’ya hepiniz adına, milyonlarca Fenerbahçeli adına, dünyayı sarsan bu büyüklüğe, bu eşsizliğe hoş geldin diyorum. Kendisi tartışmasız yaşayan, hayatta olmayan tüm hocalar adına dünya tarihinin gördüğü en iyi ilk 5 hocadan bir tanesi. Fenerbahçe’mizin geleceği için, Fenerbahçe’mizin şampiyonlukları için bizi tercih etmiştir. Kendisi dünyanın en büyük kulüplerinde 4 kez ‘Yılın Teknik Direktörü’ ödülünü kazanmış, ulusal ve uluslararası kulvarda 27 kupa kazanmış. Dünyada UEFA Kupası’nı 3 kez kaldırmış hoca olmuş ve adını dünya futboluna yazdırmış, dünya markası olmuş bir teknik direktörümüz vardır. Bugün attığımız bu imza Fenerbahçe’yi taşımak istediğimiz seviyenin yer almayı hedeflediğimiz kulvarların müjdesidir. Başka kulüplerdeki, başka liglerdeki winner hoca konumunu burada da gösterecektir" ifadelerini kullandı.

Jose Mourinho: "Asıl önemli olan Fenerbahçe"

Açıklamalarından önce tribünleri selamlayan Jose Mourinho, kendisine duyulan ilgi ve sevgiye teşekkür ederek şunları söyledi:

"Adım Fenerbahçe’yle geçtiğinden beri sevgiyi derinden hissettim. Normalde bir teknik adam elde ettiği zaferle bu büyük sevgiyi hisseder ama ben başında bu büyük sevgiyi hissedebiliyorum. Aynı zamanda bana büyük bir sorumluluk veriyor. Sizlere söz veriyorum; şu andan itibaren ben de sizin ailenize aitim. Bu forma tıpkı benim bir derim gibi, bir kemiğim gibi. Futbol sizler, bizler için bir tutkudur. Öyle zannediyorum ki bu tutkuyu hissedebileceğiniz en iyi yerlerden bir tanesindeyim. Başkanımızı tanıdığım günden bu yana, buraya gelmeyi sizlerden çok istedim. Sizler çok büyük taraftar grubusunuz. Sizlerin bu tutkusu için buraya gelmeyi çok istedim. Türk futbolu için, Türkiye ligini geliştirmek için yardımcı olmak için burada çalışmak istiyorum. En önemlisi ne Türk futbolunu geliştirmek, ne de Türkiye Süper Ligi’ni geliştirmek. Asıl önemli olan Fenerbahçe."

Başkan Koç, taraftarla hocanın gönül bağı imzası olması için her bir tribünden taraftarı sahneye çağırarak, ilk imzası Fenerbahçe formasına atıldı.

Daha sonra Mourinho kendisini sarı-lacivertli kulübe bağlayan imzayı attı.

Vincenzo Montella: “Haksız bir mağlubiyet olduğunu düşünüyorum” Vincenzo Montella: “Haksız bir mağlubiyet olduğunu düşünüyorum”

Stadyumda yapılan imza törenini yaklaşık 30 bin taraftar takip ederken, Portekizli teknik adam törenin sonunda tek tek tribünleri dolaşarak taraftarları selamladı.