Olay, Gaziantep'in İslahiye ilçesinin kırsal Örtülü Mahallesi’nde meydana geldi. İddiaya göre, 2,5 yaşındaki yabancı uyruklu Meryem Hasan, akşam saatlerine doğru ailesi biber tarlasında çalışırken bir anda ortadan kayboldu. Ailesi ve çevredeki vatandaşların arama çalışmaları sonuç vermeyince durum 112 Acil Çağrı Merkezi’ne bildirildi.

Kaybolan küçük Meryem termal kamera ile bulundu

Termal kamera, dron ve 200 kişilik ekibin çalışması mutlu sonla bitti

İhbar üzerine olay yerine Gaziantep AFAD, jandarma, güvenlik korucuları ve Anda arama kurtarma ekipleri sevk edildi. Toplam 200 kişilik uzman ekibin dron ve termal kamera destekli çalışmaları neticesinde 2,5 yaşındaki Meryem Hasan, biber tarlasında sağlıklı bir şekilde bulundu. Küçük kızı arama çalışmaları ve bulunma anları ise termal kamera ve dron kameralarına yansıdı. Yaklaşık 13 saat sonra bulunan küçük Meryem’in ilk isteği ise su oldu.

Kaybolan küçük Meryem termal kamera ile bulundu

Video Haber | Bir Kişinin Öldüğü Bıçaklı Kavga Anları Kamerada Video Haber | Bir Kişinin Öldüğü Bıçaklı Kavga Anları Kamerada

Biber tarlasında bulunan küçük çocuk, olay yerinde hazır bekletilen 112 Acil Sağlık ekipleri tarafından yapılan ilk müdahalenin ardından İslahiye Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı. Sağlık durumu iyi olan ve tedbir amaçlı hastanede bekletilen küçük Meryem, gece boyunca endişeli bir şekilde kendisinden haber bekleyen annesi ve babasıyla hastanede buluştu.

Gaziantep Valisi Kemal Çeber, sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, ''İslahiye ilçemizde dün akşam saatlerinde arazide kaybolan Meryem Hasan isimli evladımız, 200 kişilik Jandarma, AFAD ve STK arama kurtarma ekipleri, gece görüş dronları ve İHA’larla 13 saatlik çalışmanın ardından bulundu. Çalışmalara katılan tüm ekiplerimize teşekkür ediyorum.'' ifadelerini kullandı.