Belediye zabıtaları seyyar satıcıların satış yapmaması için ellerinden geleni yapıyor. Ve ne yazık ki çoğu zaman da arbede yaşanıyor ve ekmek parasını kazanmak isteyen satıcılar mağdur olabiliyor.

Benzer bir örnek Kilis'te yaşandı.

Zorla terazisini aldılar

Kilis Belediyesine bağlı zabıta ekipleri, bir seyyar satıcının terazisini zorla alarak satıcıyı darp etti. Satıcının yanındaki çocukların yaşadığı korku güvenlik kamerasına yansıdı.

G Ox S38 Z X M A Axvk3

CHP’li Kilis Belediyesinde görev yapan zabıta ekipleri, mahalle arasında seyyar satıcılık yapan bir kişi ile 2 çocuğu kovaladı. Zabıta ekipleri, terazisini alarak kaçmaya çalışan seyyar satıcıyı arkasından koşarak yakaladı.

Gaziantep’te 135 araç sürücüsüne 331 bin 650 TL ceza Gaziantep’te 135 araç sürücüsüne 331 bin 650 TL ceza

Ekipler, satıcıyı yere yatırarak zorla terazisini aldı. Bu esnada, satıcının yanındaki çocukların tuttuğu salatalık yüklü seyyar araba devrildi.

G Ox S4 L3 W8 A E P D Oa

Çocukların yaşadığı korku güvenlik kamerasına yansıdı

Görüntülerde, zabıta ekiplerinin teraziyi almak için satıcıya müdahale ettiği ve çocukların bu sırada dehşete kapıldığı görüldü. Çocuklar, yaşanan olayın şiddeti karşısında donakaldı. Çevredeki vatandaşlar, zabıta ekiplerinin sert müdahalesine tepki göstererek güvenlik kamerasına yansıyan görüntüleri kısa sürede sosyal medyadan paylaştı.

Kilis Belediyesinden açıklama yok

Sosyal medyada gündem olan görüntülere dair Kilis Belediyesinden herhangi bir açıklama yapılmadı.

Editör: Murat ATAY