Adana’da aylık 833 lira olan kirayı 5 bin liraya çıkardığı ve kiracının elektrik ve suyunu kapattırdığı öne sürülen ev sahibi gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi. Ev sahibi Emin Ç., fahiş fiyat artışı yapmadığını, kendisine iftira atıldığını, elektrik ve suyu da kapattırmadığını öne sürdü.

Adana’da, aylık 833 lira olan kirayı 5 bin liraya çıkardığı öne sürülen ev sahibi gözaltına alınıp adliyeye sevk edildi.

Edinilen bilgiye göre, 60 yaşındaki Aynur Kaya, 4 yıl önce İsmetpaşa Mahallesi'nde taşındığı ve aylık 833 lira kira bedeli karşılığı oturduğu evin yıllık sözleşmesinin bittiğini, ev sahibinin aylık kirayı 5 bin liraya çıkardığını, ayrıca evden çıkmadığı için ev sahibinin elektrik ve suyu kapattırdığını öne sürerek polise şikayetçi oldu.

Kaya, evde yatağa mahkum annesi ve kız kardeşiyle yaşadığını devletin verdiği aylık 6 bin lira yardım maaşıyla geçimini sağladığını yıllık 60 bin lira olan kirayı ödeyemeyeceğini söyledi.

EV SAHİBİ İDDİALARI REDDETTİ

Şikayet üzerine ev sahibi Emin Ç., gözaltına alındı. Ev sahibi, emniyetteki ifadesinde elektrik ve suyu kapattırmadığını, iki sayacın da arızalandığını, Aynur Kaya’yı da 4 yıldır idare ettiğini yüksek kira bedeli de istemediğini söylediği öne sürdü, haksız yere gözaltına alındığını söyledi.

Ev sahibi ifadesinin ardından sağlık kontrolünden geçirilmek üzere adli tıp birimine götürüldü.

Kadın ortağını iş yerinde kurşun yağdırıp öldürdü Kadın ortağını iş yerinde kurşun yağdırıp öldürdü

Emin Ç., daha sonra adliyeye sevk edildi.

(İHA)