Gaziantep’te eğitim gören Şahinbey Belediyesi Binevler Sosyal Tesisi kuaför kursu öğrencileri, GAP Görme Engelliler okulunda öğrencilerin mezuniyet günü mutluluğuna ortak oldu.

Şahinbey Belediyesi sosyal sorumluluk projelerine bir yenisini daha ekleyerek görme engelli öğrencilerin mezuniyet törenine unutulmaz bir dokunuş yaptı. Düzenlenen mezuniyet töreni, okulun içerisinde bulunan konferans salonunda gerçekleştirilirken kep giyme ve mezuniyet töreni öncesi Şahinbey Belediyesi’nin hizmete açtığı Binevler Sosyal Tesisinde kuaför kursu eğitimi alan 15 kursiyer, Görme Engelliler Okulunda düzenlenen mezuniyet töreni için 20 Görme engelli öğrenciye saç yapımı, kesim, maşa işlemi yaparak öğrencileri törene hazırladı. Kuaför kursu öğrencileri, aldıkları eğitimleri pratiğe dökme fırsatı bulurken aynı zamanda görme engelli öğrencilerin bu özel günlerinde yanlarında olarak toplumsal farkındalık oluşturdu. Kuaför kursu öğrencisi Ayşe Demir, bu projede yer almanın kendileri için büyük bir gurur kaynağı olduğunu belirterek, “Görme engelli arkadaşlarımızın mutluluklarına bizde ortak olduk. Bizim için çok güzel bir gündü” dedi.

“Çocuklarımızın mutluluğuna mutluluk kattılar”

Şahinbey Belediyesinin engellilere destek verdiğini söyleyen GAP Görme Engelliler Okul Müdürü Murat Kar Başkan Tahmazoğlu’na teşekkür etti. Kar, “Çocuklarımızın bugün mezuniyetleri var. Ben Şahinbey Belediyesi’nin Binevler Sosyal Tesisinde kuaförlük bölümünde eğitim gören arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Burada çocuklarımızın mutluluğuna mutluluk kattılar. Diğer yandan Şahinbey Belediyesi bizi hiçbir anlamda kırmıyor. Engelliler haftasında da Mehmet Tahmazoğlu başkanımız ve Cuma Güzel Başkanımız sayesinde öğrencilerimize at binme etkinliği yaptırdık. Engellilerimize değer veriyorlar. Kendilerine çok teşekkür ediyorum” dedi.

“Güzel bir gün geçirmelerine vesile olduk”

Burası Afganistan değil Gaziantep… Bayramda şaşırtan görüntü Burası Afganistan değil Gaziantep… Bayramda şaşırtan görüntü

Aldıkları kuaförlük eğitimi ile öğrencilerin mutlu günlerine ortak olduklarını dile getiren Binevler Sosyal Tesisi Kuaförlük kursu öğrencileri Rezzan Boynuyoğun ve Hasret Özdemir, “Görme engelli arkadaşlarımızın mutluluklarına bizde ortak olduk. Bizim için çok güzel bir gündü. Bu töreni planlayan hocalarımıza bizi geliştirdiği için de ayrı olarak teşekkür ediyorum. Bugün görme engelli arkadaşlarımızın yanındayız. Onlarla birlikte olup güzel bir gün geçirmelerine vesile olduk” diye konuştular.