Öğrenciler, sınavın ilk oturumunun ardından 45 dakikalık bir ara için dışarı çıktıklarında, bu sürenin stres atma ve ihtiyaçlarını giderme amacı taşıdığı belirtilmişti. Ancak, bu arada öğrencilerin velileriyle buluşmasına izin verilmediği iddiaları sosyal medyada büyük yankı buldu.

SINAV ARASINDA YAŞANAN GERGİNLİK

Gaziantep’teki bazı okullarda sınava giren öğrenciler, verilen 45 dakikalık ara sırasında okul bahçesine çıkartıldı. Ancak velilerin bu süre zarfında çocuklarıyla görüşmelerine izin verilmemesi tepkilere neden oldu. Sosyal medyada paylaşılan yorumlarda, velilerin çocuklarına tellerin arkasından su ve yiyecek ulaştırmaya çalıştıkları ifade edildi. Veliler, bu uygulamanın öğrencilere ve kendilerine büyük bir haksızlık olduğunu dile getirdiler.

SOSYAL MEDYADA TEPKİLER

YKS'de ilk oturum sona erdi YKS'de ilk oturum sona erdi

Birçok veli, yaşanan bu duruma sosyal medya üzerinden sert tepki gösterdi. Paylaşımlardan birinde bir veli, "2024 LGS, koca 45 dakika boyunca velilerle öğrenciler görüştürülmüyor. Tellerin arkasından çocuklarımıza su atıyoruz. Bu ne rezalet, hapishanede miyiz?" şeklinde ifadeler kullandı.