Deprem felaketi sonrasında Süper Lig’den çekilen Gaziantep FK’den 10 oyuncu başka kulüplere transfer oldu. Joao Figueiredo bonservisiyle Başakşehir’e giderken, Alexandru Maxim de Beşiktaş’a kiralandı.

Kahramanmaraş merkezli deprem felaketinin ardından ligden çekilme kararı alan Gaziantep FK'den 10 futbolcu ayrıldı.

Medipol Başakşehir, deprem sebebiyle ligden çekilen Gaziantep FK'nın 26 yaşındaki forveti Joao Figueiredo'yu bonservisiyle transfer etti.

Gaziantep ekibi, sonrasında 9 ayrılığı da aynı anda resmi sitesinden duyurdu. Günay Güvenç'in yeni durağı Kasımpaşa oldu. Aynı zamanda Beşiktaş da Alexandru Maxim'i sezon sonuna kadar kiralık olarak transfer ettiğini Türkiye Futbol Federasyonu’na (TFF) bildirdi.

Gaziantep FK’nin sayfasından yaptığı bilgilendirmesi şöyle:

“Gaziantep Futbol Kulübümüzün yaşanılan deprem felaketiyle ligden çekilmesinin ardından futbolcularımızın transfer gelişmeleri hakkında bilgilendirme;

Alexandru Maxim: Oyuncumuzun 2022-2023 sezonunun sonuna kadar Beşiktaş ile geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Lazar Markovic: Oyuncumuzun 2022-2023 sezonunun sonuna kadar Trabzonspor ile geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Mustafa Burak Bozan: Oyuncumuzun 2022-2023 sezonu sonuna kadar Tuzlaspor ile geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Ömürcan Artan: Oyuncumuzun 2022-2023 sezonu sonuna kadar Tuzlaspor ile geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Luka Stankovski: Oyuncumuzun 2022-2023 sezonu sonuna kadar FC Gorica ile geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Mustafa Eskihellaç: Oyuncumuzun 2022-2023 sezonu sonuna kadar Kasımpaşa Spor Kulübü ile geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Günay Güvenç: Oyuncumuzun 2022-2023 sezonu sonuna kadar Kasımpaşa Spor Kulübü ile geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Furkan Soyalp: Oyuncumuzun 2022-2023 sezonu sonuna kadar Adana Demirspor ile geçici transferi konusunda anlaşmaya varılmıştır.

Kadınlar Süper Ligi'nde Gaziantep ALG Spor, Beşiktaş’ı 2-1 mağlup etti Kadınlar Süper Ligi'nde Gaziantep ALG Spor, Beşiktaş’ı 2-1 mağlup etti

Halil İbrahim Pehlivan: Sezon sonu sözleşmesi sona erecek olan Halil İbrahim ile karşılıklı olarak anlaşılarak sözleşmemiz sona erdirilmiştir. Katkılarından dolayı Halil İbrahim'e teşekkür eder, kariyerinde başarılar dileriz.

Kiralık olarak kulübümüzden ayrılan oyuncularımıza başarılar diler, kırmızı-siyahlı armamız altında yeniden buluşacağımız günlerin inancıyla her şartta yanlarında olmaya devam edeceğimizin bilinmesini isteriz.”