Şehitkamil Belediye Başkanı Av. Umut Yılmaz, 31 Mart yerel seçimlerinden önce ilçede yaşayan emeklileri heyecanlandıran bir açıklama yapmıştı. Yılmaz, açıklamasında emeklilerin yaşam koşullarındaki güçlüğe dikkat çekerek, “1 Mayıs itibariyle Şehitkamil ilçesindeki tüm emekli vatandaşlarımızın maaşını asgari ücret seviyesine denk gelecek şekilde destekleyeceğiz” demişti.

Gaziantep defin listesi! 22 Temmuz 2024 kimler öldü ve defin listesi... Gaziantep defin listesi! 22 Temmuz 2024 kimler öldü ve defin listesi...


Aradan geçen 3 aylık zaman diliminde bu sözünü yerine getirmeyen Yılmaz, verdiği sözü tuttuğunu iddia aderek ilçenin ilk emeklihanesini açıyor. Emeklilerin sosyal hayatını zenginleştirmek ve rahat nefes alabilecekleri bir mekan sunmak amacıyla hayata geçirilen emeklihane, Karşıyaka'da Bosna Hersek Parkı içerisinde yer alıyor.
Başkan Yılmaz, sosyal medya hesabından yaptığı duyuruda emeklilere yönelik projelerin devam edeceğini belirterek, "Hayırlı olsun Şehitkamil. Emeklihane’mizin ilkini açıyoruz. Emekliler rahat nefes alacak. Şehitkamil'i daha yaşanabilir bir ilçe haline getirmek için çalışmaya devam ediyoruz" dedi.


Yeni açılacak olan emeklihane, emeklilerin sosyalleşebileceği, hobilerini geliştirebileceği ve çeşitli etkinliklere katılabileceği bir merkez olarak hizmet verecek. Şehitkamil Belediyesi'nin bu hizmetine, maaşlarına zam beklerken emeklihane bulan emekliler tepki gösterdi.

Editör: Ahmet Oğuz Çapan