Gaziantep FK, Ziraat Türkiye Kupası Son 16 Turu’nda Fenerbahçe’yi konuk etti.

Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, Ziraat Türkiye Kupası’nda Fenerbahçe’ye 2-0 mağlup olarak elendikleri maçın ardından, "Büyük takımlara karşı oynuyorsanız pozisyonları değerlendirmeniz lazım" dedi.

Çağdaş Atan: "Bugün burada oynamak ve kazanmak kolay değildi" Çağdaş Atan: "Bugün burada oynamak ve kazanmak kolay değildi"

Ziraat Türkiye Kupası son 16 turunda konuk ettiği Fenerbahçe'ye 2-0 mağlup olan Gaziantep FK'nin teknik direktörü Marius Sumucida, müsabakada iyi bir futbol sergilediklerini söyledi.

Sumucida, maçın ardından düzenlenen basın toplantısında yaptığı açıklamada, iyi oynadıklarını düşündüğünü ve üzgün olmadığını ifade ederek, şunları kaydetti:

"İyi oynadığımız zamanlar vardı. Oyunu kontrol ettiğimiz zamanlar da oldu. 4 net pozisyona girdik. Büyük takıma karşı oynuyorsanız ve pozisyonları gole çeviremiyorsanız, işiniz daha zorlaşıyor. Aptalca bir penaltı yaptık, rakibe hediye ettik. Kazandığımız penaltıyı gole çeviremedik. Çok pozisyona girdik ama gole çevirmemiz gerekiyordu. İlk yarıda rakibe pek pozisyon vermedik. İkinci yarı açıldıktan sonra rakip daha fazla alan bulduğu için daha fazla pozisyona girdi."

Sarı-lacivertliler, zorlu maçı Batshuayi’nin 2 golüyle 2-0 kazanarak çeyrek finale yükselen taraf oldu. Maçın ardından düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulunan Gaziantep FK Teknik Direktörü Marius Sumudica, kupadan elendikleri için üzgün olduklarını söyledi.

Sumudica, "Bugün aslında iyi oynadığımızı düşünüyorum. O yüzden üzgün de değilim açıkçası. Bizim oyunu kontrol ettiğimiz anlar vardı. Net olarak 4 pozisyonumuz vardı. Büyük takımlara karşı oynuyorsanız pozisyonları değerlendirmeniz lazım. Rakibe penaltıyı hediye ettik. Sonrasında biz penaltı kazandık ama gole çeviremedik. Dönen topu da Furkan ile kaleye gönderemedik. Bu kadar pozisyona girmişken gol atmamız gerekiyordu. Bu pozisyonları değerlendiremeyince sonuç böyle oluyor’’ ifadelerini kullandı.