MHP Gaziantep Milletvekili ve MKYK Üyesi Sermet Atay, seçim bölgesi Gaziantep'te depremzedeler ile buluştu. AFAD ve Partinin çalışmalarına katılan Atay, İslahiye, Nurdağı ve Sakçagözü'de bizzat yardım çalışmalarına katıldı. Atay, ''Yakınları göçük altında kalan kardeşlerimizle birlikteyiz. Çalışmalara İl ve İlçe örgütlerimizle birlikte katılıyorum. Rabbim, kardeşlerimize dayanma gücü versin, Rabbim yardımcımız olsun. Bizlere böyle büyük afetleri bir daha yaşatmasın’’ dedi.

REFORM HABER - MHP Gaziantep Milletvekili ve MKYK Üyesi Sermet Atay, 'Asrın Felaketi' olarak değerlendirilen Kahramanmaraş ve Gaziantep merkezli depremler sebebi ile bölgede çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Sermet Atay, İl ve İlçe Teşkilatları ile birlikte Gaziantep merkezli İslahiye, Nurdağı ve Sakçagözü'nde Türkiye'deki MHP teşkilatlarından gelen tüm yardımları koordine etti, depremden etkilenen vatandaşlarla bire bir görüştü.

FpKoNquX0AAXs2V

İlçede ve depremden etkilenen köylerine giden MHP Gaziantep Milletvekili Atay, çadır kentteki vatandaşlarla görüştü.

MHP Gaziantep Milletvekili Atay,  “Tüm Türkiye'de seferberlik ruhuyla hareket eden vatandaşlarımıza ve cefekar parti mensuplarımıza, teşkilatlarımıza şükranlarımızı sunuyorum” dedi.

FpKKDCrXwAA8fQJ

Afet bölgelerinde kurtarma ve yardım çalışmalarının büyük bir gayretle sürdürdüğünü belirten Milletvekili Sermet Atay, ‘Vakit dayanışma vakti’ mesajını verdi.

Gaziantep’te bağ evinde dehşet gecesi! 1 ölü, 1 yaralı Gaziantep’te bağ evinde dehşet gecesi! 1 ölü, 1 yaralı

Sermet Atay, “Cumhuriyet tarihimizin en büyük doğal afeti olan Asrın Felaketi olarak değerlendirilen büyük depremlerin ağır hasara yol açtığı illerimizden Gaziantep'te afet koordinasyon merkezinde bakanlarmızla toplantıya katıldık, değerlendrmelerde bulunduk. 

FpKks9QWIAEkxDV

 Bu milletin bu kadim şehrin yetiştirdiği bir ferdi, evladı olarak, aziz vatanımızın bir evladı olarak çalışmalara destek oluyoruz.

Gün dayanışma, birlik ve beraberlik günüdür. Gaziantep'te depremin etkisi ile yıkılan binalarda faaliyetleraralıksız sürüyor.

Ekipler fedakârca, canla başla çalışıyor. Sağlık ekiplerimizde hazırda bekliyor. Tek gayeleri ‘Sesimi duyan var mı!’ sözüne bir cevap. Umutları bir nefese ulaşmak. Allah yardımcımız olsun. Afet bölgelerinde kurtarma çalışmaları büyük bir gayretle sürdürülürken, diğer yandan da depremzedelerin barınma ihtiyacının karşılanması için süratle adımlar atılıyor.

AFAD ve hayırseverler tarafından kurulan çadır kentlerde vatandaşlarımızı ziyaret edip, acılarına ortak oluyoruz. İhtiyaçları, eksikleri var mı? ilgileniyoruz.  Türkiye’nin her yerinden Allah razı olsun tüm vatandaşlarımız, hayırsever insanlarımız yardım gönderiyor. Gaziantep'te ve ilçelerimizde kurulan lojistik merkezlerinde gelen yardımların kabulü, tasnifi ve vatandaşlarımıza ulaştırılmasını bizzat takip ediyoruz.

FpKWp7qXsAIWdQY

Depremin hemen ardından Türkiye’nin her yerinde olduğu gibi Gaziantep'imizde de seferberlik ruhuyla hareket ederek bölgedeki vatandaşlarımıza yardıma koşan, büyük bir gayret ve fedakârlık ortaya koyan hemşehrilerimize şükranlarımızı sunuyorum. Vakit dayanışma vakti!. Elbet Bunu da atlatacağız el ele'' dedi.