Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın, 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Seçimleri için düzenlenecek mitinglere dair yazılı bir açıklama yaptı.

Yalçın, partisinin seçim mitinglerinde kullanılacak sloganlardan birinin 'Cumhur Bizim, Türkiye Hepimizin' olduğunu belirtti.

df-001.webp
MHP Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul Milletvekili Semih Yalçın

Yalçın, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, "MHP'nin 31 Mart 2024 tarihli yerel seçimlere hazırlık mahiyetindeki açık hava toplantılarının ilki, 28 Ocak'ta Mersin'de yapılacak ve milli söz birliğimiz dünyaya bir kez daha ilan edilecektir. Cumhur İttifakı anlayışıyla bu güzide ilimizde 'Mersin Bizim, Türkiye Hepimizin' diyeceğiz. Partimizin 'Manisa Bizim, Türkiye Hepimizin' temalı ikinci açık hava toplantısı ise 4 Şubat'ta Manisa'da gerçekleştirilecektir" ifadelerine yer verdi.

Fatih Erbakan: Kendimiz kazanmak için seçimdeyiz Fatih Erbakan: Kendimiz kazanmak için seçimdeyiz

Cumhur İttifakı çerçevesinde MHP'nin ortağı olarak seçimlere girecek olan parti, Mersin'de Serdar Soydan'ı, Manisa'da ise mevcut belediye başkanı Cengiz Ergün'ü Büyükşehir Belediye Başkan adayı olarak gösterdi. Bu aday tercihleri, Cumhur İttifakı'nın birlikte hareket etme anlayışını bir kez daha göstermiş oldu.