Rusya'nın başkenti Moskova büyük bir saldırıyla karşı karşıya kaldı.

Rusya'nın başkenti Moskova'daki Crocus Belediye Binası'nda bulunan konser salonunda saldırı düzenlendi.

Moskova'da konser salonunda silahlı saldırı - Resim : 1

Rusya’nın başkenti Moskova’da Crocus Belediye Binası’nda yer alan konser salonuna maskeli en az 3 kişi tarafından gerçekleştirilen silahlı saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi.

Gaziantep'te Otobüste Yaşanan Ahlaksızlık İle İlgili Valilikten Açıklama Geldi ! Gaziantep'te Otobüste Yaşanan Ahlaksızlık İle İlgili Valilikten Açıklama Geldi !

Rusya’nın başkenti Moskova’da konser salonuna silahlı saldırı gerçekleştirildi. Crocus Belediye Binası’nda yer alan salonda bir müzik grubunun konseri sırasında maskeli en az 3 kişi tarafından düzenlenen saldırıda çok sayıda ölü ve yaralı olduğu bildirildi. Makineli tüfeklerle gerçekleştirilen olayda saldırganların seyircileri hedef aldığı aktarıldı. Rus kolluk kuvvetlerinin yanı sıra ambulans ve itfaiye ekipleri olay yerine sevk edildiği bölgede uzun süreli silah sesleri duyuldu. Konser salonundaki 100 kişi tahliye edildi. Saldırının ardından yangın çıkan binaya ekiplerin müdahalesi devam ediyor.

Moskova Bölge Valisi Andrey Vorobyov, olayın hemen ardından bir kriz merkezi kurulduğunu duyurdu. Güvenlik çemberine alınan bölgedeki tüm etkinlikler de iptal edildi. Saldırganların yakalanıp yakalanmadığı bilinmiyor.

Moskova'da konser salonunda silahlı saldırı - Resim : 2

KAMERALARA YANSIDI

Saldırı anı ise içerde bulunanlar tarafından anbean kayıt altına alındı.

PATLAMA YAŞANDI

Saldırının ardından binada patlama olduğu ve yangın çıktığı belirtildi.

Ancak patlamanın sebebi bilinmiyor.

Olay yerine çok sayıda polis ve itfaiye ekibi sevk edildi.