Netflix, artık özel içeriklerini sinema salonlarında göstermeme kararı aldığını duyurdu ve sinemaya tamamen veda etti. Bundan sonra Netflix, kendi özel içeriklerini sinemada yayınlamayacak.

KAAN ile 'Kalorifer peteği' diye dalga geçmişlerdi! TUSAŞ’tan utandıracak video KAAN ile 'Kalorifer peteği' diye dalga geçmişlerdi! TUSAŞ’tan utandıracak video

Netflix, sinema salonlarıyla olan bağlarını tamamen koparmaya hazırlanıyor. Yeni karar doğrultusunda, Netflix filmleri artık sinema salonlarında gösterilmeyecek.

20.jpg

Netflix'in içerikten sorumlu yöneticisi Bela Bajaria, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Müşterilerimiz film izlemeyi seviyorlar ve bu filmleri Netflix platformunda izlemek istiyorlar." şeklinde ifade etti. Bajaria, Amazon ve Apple gibi bazı rakiplerinin filmlerini sinemalarda da gösterdiklerine işaret ederek, ancak Netflix'in odaklanacağı tek platformun dijital platformlar olduğunu vurguladı.

854.webp

Öte yandan, Netflix'in yıllardır ödül sezonunda etkili olabilecek filmler yayınladığı bilinmektedir. Ancak bu yılki programda bu tarz filmlerin olmaması, şirketin sinema salonlarıyla bağını tamamen koparma kararını destekler niteliktedir.