Gaziantep’in Batıkent Mahallesinde yer alan KYK Kız Öğrenci Yurtlarında öğrenciler asansörlerin arızalanmasından dolayı yaşadıkları sıkıntıları anlatmak için protesto gösterisi başlattı. Öğrenciler yurt önünde toplanarak alkışlar eşliğinde KYK hakkında sloganlar atarken çevre apartmanlardaki vatandaşlar tarafından da desteklendiler.

FETÖ'cü Süleyman Salih Zoroğlu için 972 yıl hapis istemi! İddianamede kan donduran detaylar! FETÖ'cü Süleyman Salih Zoroğlu için 972 yıl hapis istemi! İddianamede kan donduran detaylar!

Asansörlerin sürekli bozuk olduğunu ifade eden öğlenciler arkadaşlarının asansörde kaldığını ve yurt yetkililerinin bozuk asansörlerin onarımı için gerekeni yapmadığını ifade ettiler.

KYK Bize Mezar Olamaz

Son dönemlerde Türkiye genelinde yaşanan asansör sıkıntısı Gaziantep’e de sıçradı. Gaziantep’te bulunan KYK yurtlarının bir çoğunda yaşanan bu sıkıntı sonunda öğrencileri sokaklara dökerek protesto gösterisi yapmalarına neden oldu. Bakıkent Mahallesinde bulunan KYK Kız Öğrenci yurdundan sürekli yaşanan ve öğrencileri canından bezdiren asansör sorununu yetkililer tarafından çözüm bulunmazken öğrenciler Gaziantep Valisi Kemal Çeber'den yardım istedi.

screenshot-20231119-190121-x

"KYK Bize Mezar Olamaz" sloganlarıyla  KYK’yı protesto eden öğrenciler yemeklerin de çok kötü olduğunu ifade ederek her an zehirlenme tehlikesi geçirdiklerini söylediler. Protesto gösterilerinin asansörlerdeki sorunlar çözülene kadar devam edeceğini ifade eden kız öğrenciler gerekirse geceyi sokakta geçireceklerini sözlerine eklediler.

mask