Kim Milyoner Olmak İster? yarışmasında final sorusunu açtıran ve doğru cevabı vererek 1 milyon liranın sahibi olan Rabia Birsen Güvercin sosyal medyanın gündemine oturdu.

"Türkiye'deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?" sorusuna doğru yanıtı vererek büyük ödülü kazanan Rabia Birsen Güvercin dikkatleri üzerine çekti.

Kim Milyoner Olmak İster’in yeni şampiyonu: Rabia Birsen Göğercin! 1 milyon TL'nin sahibi oldu!

ATV'nin ilgiyle takip edilen yarışması Kim Milyoner Olmak İster'de tarihi anlar yaşandı.

Kenan İmirzalıoğlu'nun sunduğu yarışmanın önceki bölümünde geçtiğimiz yıl kolunu kıyma makinesine kaptırarak biyonik kol kullanmaya başlayan Rabia Birsen Güvercin, 400 bin lira değerindeki soruya doğru yanıt vermiş, 24 yaşındaki Rabia'nın başarısı karşısında tepkisiz kalamayan Kenan İmirzalıoğlu, "Harikasın" diyerek yarışmacıyı alnından öpmüştü.

Büyük ödülü kazandı

Yarışmanın yeni bölümünde 1 milyon lira değerindeki soru açıldı.

"Türkiye'deki 81 ilin adında bu dört harften hangisi diğer üçünden daha az bulunur?" sorusuna doğru cevabı veren Rabia Birsen Güvercin, büyük ödülü kazanmayı başardı.

VİDEO HABER | Meksika'da 2 Uzaylı Cesedi Kongrede Canlı Yayında Sergilendi! VİDEO HABER | Meksika'da 2 Uzaylı Cesedi Kongrede Canlı Yayında Sergilendi!
Kim Milyoner Olmak İster'de Rabia Birsen Güvercin büyük ödülü kazandı

Soruya doğru yanıtı vermesinin ardından dakikalarca ayakta alkışlanan ve gözyaşlarına boğulan Rabia, Batu Alıcı'nın ardından bu başarıya ulaşan ikinci yarışması oldu.

"Bir el yaptıracağım"

Yarışmaya Ankara'dan katılan Rabia Birsen Güvercin, büyük ödülü kazandığında ilk yapacağı şey ise izleyenleri oldukça duygulandırdı.

Rabia, ödülü kazandığında yapacaklarını "Bir el yaptıracağım. Estetik el. Biyonik kol gibi değil. Sol elimin aynısını tarıyorlar. Bilek ampütasyonu olduğu için diğer kolumun aynısının tersini çeviriyorlar ve yumuşak silikon dokudan birebir aynısını yapıyorlar. Takıyorsunuz ve kimse hiçbir şey anlamıyor" diyerek açıkladı.

Yarışma tarihinde 1 milyonluk büyük ödülü kazanan ikinci isim olan Rabia Birsen Güvercin hakkında aramalar hız kazandı.

Rabia Birsen Güvercin kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Yarışmadaki başarısı ve tepkileriyle büyük beğeni toplayan Rabia Birsen Güvercin enerjisi ile izleyenleri kendisine hayran bıraktı.

Sosyal medyanın en çok konuşulan ismi olan Rabia Birsen Güvercin'in hayatı merak uyandırdı.

Peki, kimdir Rabia Birsen Güvercin? İşte merak edilenleri..

Rabia Birsen Güvercin kimdir, nereli ve kaç yaşında?

Rabia Birsen Güvercin kimdir?

Kim Milyoner Olmak İster yarışmacısı Rabia Birsen Güvercin 24 yaşındadır.

Aslen Konyalı olan Rabia Birsen Güvercin Ankara'da yaşıyor. 1 milyonluk ödülü kazanmayı başaran Rabia Birsen Güvercin, Gazi Üniversitesi Biyoloji bölümünden bu sene mezun olmuştur.

Protez kol kullanan Rabia Birsen Güvercin geçen sene Kurban Bayramında talihsiz bir olay yaşadığını söyledi.

Rabia Birsen Güvercin, babasının kasap dükkanında bir kaza geçirdiğini ve kolunu kıyma makinesine kaptırdığını ifade etti.