"Ramazan Hoca" olarak bilinen Ramazan Pişkin'in katil zanlısı Erkan Baykut tutuklama talebi ile nöbetçi İstanbul Sulh Ceza Hakimliği’ne gönderildi.

'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi çıktı! Şoke eden cinsel istismar ayrıntısı - Resim: 2

"RAMAZAN HOCA"YI SAPIKLA KARIŞTIRMIŞ!

Baykut savcılığa verdiği ifadede Ramazan Pişkin’i tanımadığını kendisine cinsel saldırıda bulunan Afgan uyruklu S.M olduğunu sandığı için öldürdüğünü söyledi.

'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi çıktı! Şoke eden cinsel istismar ayrıntısı - Resim: 3

'RAMAZAN PİŞKİN'İ TANIMIYORUM'

Savcılık ifadesinde Erkan Baykut, “Babamın Fatih’te bulunan dükkanına çalışarak geçimimi sağlarım. Ramazan Pişkin’i tanımıyorum. Ben kendisini Afgan uyruklu Saboor M. kişi zannettim. Saboor M. isimli kişiyle babamın yanında çalıştığı için tanıştım. Kendisi beni evine davet ederdi. Bana sigara içtiğimi bildiği için uyuşturucu hap ve Afgan macunu olarak bilinen maddelerden veriyorlardı. Ben kendimi kaybediyordum. Bu kişiler tarafından 2017-2021 tarihleri arasında cinsel istismara da uğradım. Bu istismara ilişkin herhangi bir şikayetim bulunmamaktır. Sadece aileme anlattım. Olay tarihinde de Ramazan Pişkin’in Saboor M. olduğunu bilerek yaralamak amacıyla gittim. Ben gittiğimde kendisine önce taş attım. Taş isabet etmeyince kendisi taşı alarak bana karşılık verdi. Bende olayın heyecanıyla üzerimdeki bıçağı çıkararak karın bölgesine 2-3 defa sapladım. Daha sonrasına bağrışma seslerini duyunca olay yerinden kaçarak uzaklaştım” ifadelerini kullandı.

'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi çıktı! Şoke eden cinsel istismar ayrıntısı - Resim: 4

"YARALAMAYA GİTTİM, ÖLDÜRME KASTIM YOK"

Baykut, "Benim herhangi bir dini grup ve cemaatle bağlantım yoktur. Ramazan Pişkin’i Saboor M. olarak gördüğüm için saldırdım.

'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi çıktı! Şoke eden cinsel istismar ayrıntısı - Resim: 5

Ramazan Pişkin’i olaydan önce ilk kez 2021 yılında sosyal medyada gördüm. Daha sonra iki ay kadar öncede babamın dükkanına 5 dakika mesafede bulunan çaycı Ramazan Hoca isimli iş yerinde gördüm.

SON DAKİKA AFAD duyurdu! Gaziantep'te korkutan deprem! AFAD Büyüklüğünü açıkladı! SON DAKİKA AFAD duyurdu! Gaziantep'te korkutan deprem! AFAD Büyüklüğünü açıkladı!
'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi çıktı! Şoke eden cinsel istismar ayrıntısı - Resim: 6

Kendisinin Saboor M. olduğunu anladım. Saboor sürekli rüyama giriyordu. Suçta kullandığım bıçağı Eminönü’nden aldım. Öldürmek kastım yoktur. Yaralamak amacıyla gitmiştim. Olay nedeniyle pişmanım" dedi.

'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi çıktı! Şoke eden cinsel istismar ayrıntısı - Resim: 7

OLAYIN GEÇMİŞİ

Fatih'te önceki gün meydana gelen olayda sosyal medyada Diyarbakırlı Ramazan Hoca olarak tanınan Ramazan Pişkin, işlettiği çay ocağında 3 yerinden bıçaklanarak öldürüldü.

'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi çıktı! Şoke eden cinsel istismar ayrıntısı - Resim: 8

Olayla ilgili çalışma başlatan Asayiş Şube Müdürlüğü Cinayet Büro Amirliği ekipleri çevredeki kameraları incelemeye başladı. 

'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi çıktı! Şoke eden cinsel istismar ayrıntısı - Resim: 9

Cinayet şüphelisinin kaçtığı güzergah üzerindeki güvenlik kameralarını tek tek inceleyen ekipler, zanlının Aksaray'a kadar yürüdüğünü, ardından otobüse bindiğini tespit etti. 

'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi çıktı! Şoke eden cinsel istismar ayrıntısı - Resim: 10

Piyalepaşa'da otobüsten inen şüpheli, yürüyerek Beyoğlu İstiklal Mahallesi'ndeki evine gitti. Cinayet şüphelisinin olayın ardından kullandığı güzergahı kamera görüntülerinden tespit eden polis ekipleri, kimliğini tespit ettikleri Erkan Baykut'u saklandığı evinde yakaladı. 

'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi çıktı! Şoke eden cinsel istismar ayrıntısı - Resim: 11

Baykut'un evinde yapılan aramada cinayette kullandığı bıçak ile giysileri de bulundu. Emniyette 9 ayrı suçtan kaydı bulunduğu belirtilen Erkan Baykut'un, Ramazan Pişkin'i, babasının çay ocağı yakınlarındaki iş yerini ziyaretleri sırasında tanıdığı öğrenildi.

'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi çıktı! Şoke eden cinsel istismar ayrıntısı - Resim: 12

'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi çıktı! Şoke eden cinsel istismar ayrıntısı - Resim: 13

'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi çıktı! Şoke eden cinsel istismar ayrıntısı - Resim: 14

'Ramazan Hoca'nın katilinin ifadesi çıktı! Şoke eden cinsel istismar ayrıntısı - Resim: 15