Gaziantep'te düğünde havaya ateş açılması sonucu bir kişi yaralandı Gaziantep'te düğünde havaya ateş açılması sonucu bir kişi yaralandı

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, "Temizlik işlerinde çalışan mesai arkadaşımız sesleniyor: 'Sizce ne yapmalıyım?' Çevreye verdiğimiz zararların farkında mıyız? Lütfen, çöplerimizi kutusuna atalım, ortak yaşam alanımız olan doğayı koruyalım. Annelerimiz yer sildiğinde hangimiz oradan geçebilir? Aynı özveriyi sokakları caddeleri pırıl pırıl yapan temizlik görevlilerimize karşı yapsak sizce Şahinbey'imizde çöp kalır mı? O zaman çöplerimizi çöp kutusuna atalım; çevremizi, doğamızı ve en önemlisi evimizi koruyalım" dedi.

En güzel temizlik alışkanlığının kirletmemek olduğuna dikkat çeken Tahmazoğlu, "Yıllardır çeşitli etkinlik ve kampanyalarla duyarlılık oluşturmaya çalışıyoruz. Çöp toplama ve transfer maliyetlerin her tarafta büyük bir yük. Biz bunun önüne geçmek için çabalıyoruz. En son hazırladığımız ve temizlik personellerimizin rol aldığı videolarla farklı bir şekilde duyarlılık oluşturmak istiyoruz" diye konuştu.