• İstanbul Sarıyer'de Prof. Dr. Ali Kemal Yiğitoğlu Ortaokulu'nda iddiaya göre başka bir okuldan ara dönemde gelen bir öğrencinin, başka bir öğrenciye akran zorbalığı yaptığını gören kadın öğretmen N.Ö., öğrenciyi uyardı.
  • Bunun üzerine tepki gösteren öğrenci 'Bana nasıl davranacağınızı öğreneceksiniz' diyerek babası A.Ç.'yi okula çağırdı. Okula gelen A.Ç. koridorda gördüğü öğretmen N.Ö.'ye saldırdı.

Son Dakika: Sarıyer'de öğretmene yumruk atan veli yakalandı - Resim : 1

İL MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ SORUŞTURMA BAŞLATTI

  • İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü, olayın ardından adli ve idari soruşturma başlatıldığını duyurmuştu.

Son Dakika: Sarıyer'de öğretmene yumruk atan veli yakalandı - Resim : 2

BAKAN YERLİKAYA: GEREĞİ YAPILDI

  • İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya ise son dakika gelişmesi olarak şansın yakalandığını duyurdu. Sosyal medya hesabı üzerinden açıklama yapan Bakan Yerlikaya, "Öğretmen N.Ö.’ye okul koridorunda yumruk atarak darp eden öğrenci velisi A.Ç. yakalanarak adalete teslim edildi" dedi.

Son Dakika: Sarıyer'de öğretmene yumruk atan veli yakalandı - Resim : 3

"SEVGİLİ ÖĞRETMENLERİMİZE YAPILAN SALDIRILAR KABUL EDİLEMEZ"

  • Yerlikaya ayrıca paylaşımına şu notu düştü:
  • 25 Nisan 2024 Salı günü İstanbul’daki Prof. Ali Kemal Yiğit Ortaokulu’nda bir velinin öğretmene saldırdığı ihbarı üzerine ekiplerimiz olay yerine intikal etmiştir.
  • Yapılan soruşturma ve görüntülerin incelemesi sonucunda öğrenci velisi A.Ç’nin. Türkçe öğretmeni N.Ö.’ye okul koridorunda yumruk atarak darp ettiği tespit edilmiştir.
  • Söz konusu şahıs yakalanarak adalete teslim edilmiştir.
  • Ömürlerini eğitime adayan, bilgelikleriyle yolumuzu aydınlatan sevgili öğretmenlerimize yapılan saldırılar kabul edilemez!"

SALDIRI ANI GÜVENLİK KAMERASINA YANSIDI

  • Öğretmen N.Ö.'nün yaralandığı saldırı anı güvenlik kamerasına yansıdı. Görüntülerde koridorda yürüyen N.Ö., okula giren A.Ç.'nin attığı yumrukla yere düşüyor. Okulda diğer öğretmenler ve çalışanlar N.Ö.'nün yardımına koşuyor.

Son Dakika: Sarıyer'de öğretmene yumruk atan veli yakalandı - Resim : 4

Gaziantep'te Servis şoförünü böyle öldürdü Gaziantep'te Servis şoförünü böyle öldürdü

EMNİYETTEN OLAYLA İLGİLİ AÇIKLAMA

  • Olayla ilgili İstanbul Emniyet Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "İstanbul Emniyet Müdürlüğü görevlilerince Sarıyer ilçesi Maslak Mahallesinde bulunan bir ortaokulda bir velinin öğretmene yönelik saldırıda bulunduğu belirlenerek hızlıca olay yerine intikal edilmiştir. Olay ile ilgili yapılan araştırmada öğrenci velisi A.Ç.’nin 13.20 sıralarında okula gelerek, koridorda gördüğü öğretmeni velisi olduğu öğrenciye laf söylemesi iddiasıyla darp ettiği ve olay yerinden kaçtığı anlaşılmış, kaçan şüpheli A.Ç. kısa süre içerisinde yakalanarak gözaltına alınmıştır. Konu ile ilgili yakalanan A.Ç. işlemlerinin tamamlanmasının ardından kasten yaralama ve mala zarar verme suçlarından 26.04.2024 tarihinde adli makamlara sevk edilecektir" denilmişti.