• Son dakika haberleri... Yozgat'ta dron fabrikası kurma vaadiyle bilinen Ocakçı Holding ile ilgili operasyonda gözaltı sayısı 32’ye çıktı.
 • İzmir’de, yüksek faiz vaadi ve İzmir Token ile yaptığı protokol sonucu 15 milyonluk yatırımla gündeme gelen ve 3 bini aşkın kişiden 5 milyar 123 milyon lira para topladığı gün yüzüne çıkan Ocakçı Holding’in sahibi 34 yaşındaki iş insanı Sedat Ocakçı ile 30 yaşındaki eşi Seçilay Ocakçı, geçen çarşamba günü yurt dışına çıkış hazırlığında oldukları sırada Adana’da, İzmir İstihbarat Şube Müdürlüğü ve Adana KOM Şube Müdürlüğü ekiplerinin de desteği ile, gizlendikeri ikamette İzmir polisi tarafından kıskıvrak yakalanmıştı.

Son dakika! Sedat-Seçilay Ocakçı vurgununda miktar dudak uçuklattı! 32 zanlı adliyeye sevk edildi - Resim : 2

 • Sedat Ocakçı ile eşi Seçilay Ocakçı’nın yanında yakalanan iki şüpheli de Adana'dan İzmir’e getirilmişlerdi.

Son dakika! Sedat-Seçilay Ocakçı vurgununda miktar dudak uçuklattı! 32 zanlı adliyeye sevk edildi - Resim : 3

5 ŞÜPHELİ SEBGİS'TEN KATILACAK

 • Ocakçı çiftinin yanı sıra İzmir'de bulunan 27 şüpheli, İzmir Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ndeki işlemlerinin ardından "suç işlemek amacıyla örgüt kurmak ve nitelikli dolandırıcılık" suçundan Karşıyaka Adliyesi'ne sevk edildi.

Son dakika! Sedat-Seçilay Ocakçı vurgununda miktar dudak uçuklattı! 32 zanlı adliyeye sevk edildi - Resim : 5

 • Yakalananların arasında Sedat Ocakçı’ya yardım ve yataklık eden 1 kişinin olduğu, Ankara’da bulunan 2 kişinin ise Ocakçı ile iş birliği yaptığı tespit edildi.

Son dakika! Sedat-Seçilay Ocakçı vurgununda miktar dudak uçuklattı! 32 zanlı adliyeye sevk edildi - Resim : 6

 • Antalya ve Ankara’da 2, Aksaray’da ise yakalanan 1 kişinin, İzmir’deki şüphelilerle birlikte eş zamanlı adliyeye sevk edildiği ve mahkemeye SEGBİS aracılığıyla katılacakları öğrenildi.
 • Ayrıca, firari olan 1 şüpheliyi ise yakalama çalışmalarının sürdüğü kaydedildi.

Son dakika! Sedat-Seçilay Ocakçı vurgununda miktar dudak uçuklattı! 32 zanlı adliyeye sevk edildi - Resim : 7

PARALARA NEREDE? "PARALAR FAALİYETTE"

 • Sevk esnasında basın mensuplarının "paralar nerede" sorusuna yanıt veren Sedat Ocakçı, "Herkes parasını alacak, paralar faaliyette" dedi.

Son dakika! Sedat-Seçilay Ocakçı vurgununda miktar dudak uçuklattı! 32 zanlı adliyeye sevk edildi - Resim : 8

5 MİLYAR 123 MİLYON VURGUN

 • Ocakçı Holding sahibi Sedat Ocakçı, yeğeni Siber Güvenlik Uzmanı Salih Han'ın holdinge ait 5 milyar 123 milyon TL'lik soğuk cüzdanla Dubai’ye kaçtığını iddia etti.
 • Paraları ödeyeceğini söyleyen ve o süreçte kayıplara karışan iş insanı Sedat Ocakçı’nın aylık yüzde 17’lik faiz verileceği vaadiyle paralar toplandığı ve bu şekilde büyük vurgun yaptığı öğrenilmişti.

Son dakika! Sedat-Seçilay Ocakçı vurgununda miktar dudak uçuklattı! 32 zanlı adliyeye sevk edildi - Resim : 9

MAĞDURLAR ARTIYOR

 • Geçtiğimiz günlerde ise holding binasının girişindeki levhalar kaldırılınca ve binaya kiralık pankartı asılınca mağdurlar da ortaya çıkmış; evini ve arabasını satıp kredi çeken, elindeki paraları teslim eden mağdurlar ise Çiğli ilçesindeki Hira Danışmanlık Eğitim ve Yazılım önünde toplanmıştı.

Son dakika! Sedat-Seçilay Ocakçı vurgununda miktar dudak uçuklattı! 32 zanlı adliyeye sevk edildi - Resim : 10

SEDAT OCAKÇI FETÖ’DEN İHRAÇ EDİLMİŞ

 • Dron fabrikası kurma vaadiyle kısa sürede büyüyen ve Çiğli’de holding binası açan Sedat Ocakçı’nın 2019 yılında Türk Silahlı Kuvvetlerinden (TSK) ihraç edilen üsteğmen olduğu ortaya çıkmıştı.

Son dakika! Sedat-Seçilay Ocakçı vurgununda miktar dudak uçuklattı! 32 zanlı adliyeye sevk edildi - Resim : 11

EMEKLİ TUĞGENERAL’DE GÖZALTINDA

 • Öte yandan, gözaltına alınan şüpheliler arasındaki holdinge bağlı şirketlerden Metayıldız Genel Müdür Yardımcılığı görevini yürüten emekli Tuğgeneral Mehmet Rıfat Alkan da olduğu öğrenildi.
 • Emekli Tuğgeneral Alkan’ın ise Sedat Ocakçı'nın geçmişte komutanı olduğu iddia ediliyor.

Son dakika! Sedat-Seçilay Ocakçı vurgununda miktar dudak uçuklattı! 32 zanlı adliyeye sevk edildi - Resim : 12

Acil servise kaldırılan yaşlı kadın, hastanenin çöp konteynerinde ölü bulundu Acil servise kaldırılan yaşlı kadın, hastanenin çöp konteynerinde ölü bulundu
 • Ayrıca Ocakçı, son paylaştığı videolu mesajında da, “O çok sevdiğiniz paralarınız yatacak” demişti.