Önceki dönem belediye başkanı Rıdvan Fadıloğlu’nun 650 konutun İçişleri Bakanlığına devrine yönelik sözleşmeye imzayı atmaması nedeniyle, yeni başkan Umut Yılmaz’ın konutların emniyete verilmesine sıcak bakmadığı iddia ediliyor.

Şehitkamil Belediye Başkanı Umut Yılmaz

31 Mart seçimlerinde Şehitkamil Belediyesi’nde yaşanan başkanlık değişimi, İçişleri Bakanlığı’na verilmesi planlanan 650 konut için de belirsizliğe neden oldu. Eski Başkan Rıdvan Fadıloğlu’nun projeye onay vermesine rağmen, resmi işlemlerin uzamasından dolayı devir sözleşmesine imza atmaması sıkıntıya neden oldu.

Lojmanlojman A W164100 04

FADILOĞLU YAPTIRDI EMNİYETE VERDİ

MERİÇ: EV ALMAK HAYALİNDE ÖTESİNDE MERİÇ: EV ALMAK HAYALİNDE ÖTESİNDE

Şehitkamil Belediyesi tarafından Göktürk Mahallesi’nde yaptırılan 650 konut, Gaziantep Emniyet Müdürlüğü bünyesindeki polislerin lojman olarak kullanabilmesi için İçişleri Bakanlığına devredileceği açıklanmıştı. Fadıloğlu, yüksek kira nedeniyle polislerin Gaziantep’e gelmediklerini belirtmiş ve “Göktürk Mahallesi’nde yaptırdığımız 650 konutu, polislerin kullanımı için devredeceğiz” demişti.  Seçimden önce Gaziantep’i ziyaret eden İçişleri Bakanlığı Ali Yerlikaya da, Şehitkamil Polis Lojmanlarını ziyaret etmiş ve bu anlamlı davranışı nedeniyle Rıdvan Fadıloğlu’nu tebrik etmişti.

Lojmanlojman A W164100 03

DEVİR SÖZLEŞMESİ İMZALANMAMIŞ

Rıdvan Fadıloğlu, 650 konutun polis lojmanı olacağını açıklamasına rağmen, seçimden önce devir sözleşmesine imza atmadığı öğrenildi. Fadıoğlu’nun devir sözleşmesi ile ilgili resmi işlemlerin sonuçlanmaması nedeniyle imza atmadığı ifade edildi. Bu da, konutların emniyete devredilmesine sıcak bakmayan yeni başkan Umut Yılmaz’ın elini güçlendirdi.  Projenin iptali konuşulurken, araya giren bazı isimlerin, orta yol bulmak için, bakanlık yetkilileri ile Umut Yılmaz’ı bir araya getirdikleri öğrenildi. Başkan Yılmaz’ın, Şehitkamil Polis Lojmanlarının için Bakanlık yetkilileri ile görüşmesinde, 650 konutun devri karşılığında emsal fiyat üzerinden arazi takası talep ettiği öğrenildi. Yılmaz’ın yetkililere, “Ben 650 konutu belediye işçilerim için düşünüyordum. Ancak, polis lojmanı olarak devir istiyorsanız, o zaman konutların bedeli kadar arsa takası yapabiliriz” dediği belirtildi.

ÖZCAN İLE DE GÖRÜŞTÜ

Geçtiğimiz günlerde Emniyet Müdürü Celal Özcan’ın Şehitkamil Belediyesi’ne gerçekleştirdiği ziyarette de, Şehitkamil Polis Lojmanları konusu gündeme geldi. Umut Yılmaz, ortak noktada bulaşarak projeyi tamamlamak istediklerini Özcan’a iletti.

Lojmanlojman A W164100 06

ALTERNATİF ARSALAR ÖNERİLDİ

Umut Yılmaz’ın Şehitkamil Polis Lojmanları karşılığında arsa takası talebi üzerine, bakanlık yetkilileri, emsal değerde hazine arazilerini Şehitkamil Belediyesi’ne önerdiler. Umut Yılmaz ve ekibinin, alternatif olarak sunulan hazine arazilerini inceledikleri ve uygun görmezlerse devir sözleşmesini imzalamayacağı belirtiliyor.