Dülük Tabiat Parkı’nda gerçekleşen protokol törenine; Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, İHH Gaziantep Şube Başkanı Murat Şahin, Şehitkamil Belediye Başkan Yardımcısı Fatih Ermeydan ve İHH gönüllüleri katıldılar. İmzalanan protokol ile birlikte, Şehitkamil Belediyesi tarafından Dülük Tabiat Parkı içerisinde, İHH’nın arama kurtarma faaliyetlerine destek vermek amacıyla iki adet konteyner depo tahsis edilip, her türlü arama kurtarmada kullanılmak üzere de malzeme desteği sağlanacak. Bunun yanında İHH iş birliğiyle Şehitkamil Belediyesi personellerinden oluşan arama kurtarma ekibi de oluşturulacak. 

Polisle Taraftar birbirine girdi. Kalyon Stadyumu karıştı Polisle Taraftar birbirine girdi. Kalyon Stadyumu karıştı
Şehitkamil Belediyesi'nden önemli iş birliği

EKİPMAN NOKTASINDAKİ DESTEĞİMİZİ SÜRDÜRECEĞİZ

Protokol imza töreninde açıklamalarda bulunan Şehitkamil Belediye Başkanı Rıdvan Fadıloğlu, “Asrın felaketinin yıldönümündeyiz.

Allah, böyle bir felaketi ne ülkemize ne insanlığa bir daha yaşatmasın diye dua ediyoruz. Ben öncelikle İHH Başkanımızın şahsında tüm üyelerine yürekten teşekkür ediyorum. Gerçekten Ayşe Polat Sitesi de ilk gittiğimde karşılaştığım İHH’dan kardeşlerimizdi.

Onların başlattığı faaliyetle birlikte diğer taraflardan gelen yardım kuruluşları ile birlikte, o gün el ele verdik, gönül gönüle verdik, bu enkazın altından kardeşlerimizi çıkartmaya çalıştık. Sağ olsunlar İHH ile yapmış olduğumuz protokol çerçevesinde Şehitkamil Belediyesi olarak da resmen kuruluşunu daha sonraya bıraktığımız ama kardeşlik hukuku içerisinde eğitici eğitimlerinin verilmesi noktasında çok büyük destek aldık. Şu ana kadar vermiş oldukları eğitimler sayesinde, belirli sayıda eğitmenimiz görev alıyor.

Amacımız, bunu daha yaygın hale getirmek. Özellikle kamuda görev yapan tüm memur kardeşlerimizin, nasıl ilk yardımda belirli düzeyde eğitim almış olması gerekiyorsa, özellikle arama kurtarmada da bu noktada daha fazla eğitim alınmasını destek sağlamak istiyoruz. Bu da imkanlarla doğru orantılı. Fiziki şartlar ve ekipmanlarla doğru orantılı.

Bu işin üstadı olarak emek vermiş ve akredite olmuş Gaziantep'teki kuruluşların başında gelen İHH'dan biz kendi ekibimizle birlikte eğitim aldık. Biz de bundan sonra eğitici eğitimlerini devam ettireceğiz. Bu deprem bölgesinde olmamız münasebetiyle bunun ciddiyetini devam ettirmek ve buradan kopmadan tabana yayabilmek adına elimizden gelen gayreti göstereceğiz. Ben vermiş oldukları destek için İHH Başkanın şahsında tüm ekibe yürekten teşekkür ediyorum. İnşallah bundan sonraki süreçte de hem fiziki şartları hem de ekipman noktasındaki desteğimizi sürdüreceğiz.

Diğer taraftan da Şehitkamil Belediyesi olarak arama kurtarma ekibini de tesis etmiş olacağız. Ben depremde hayatını kaybeden tüm deprem şehitlerimizi rahmetle anıyorum” şeklinde konuştu.