KÜTÜPHANELERDE ÖĞRENCİLERE VERİLEN KAHVALTI KESİLDİ Mİ?

Yapılan meclis toplantısında Cumhur İttifakı üyesi MHP'li Ahmet Çiçek ile Ak Parti Şehitkamil meclis grup başkanvekili Mehmet Haz, Rıdvan Fadıoğlu döneminde uygulanmaya başlanan 11 TL karşılığında günlük 750 öğrenciye sabahları bazı günler çorba, bazı günler ise poğaça, simit, peynir ve çay uygulaması olduğunu, bunun Umut Yılmaz döneminde kesildiğini ve yaklaşık  1 ay boyunca öğrencilere verilmediği ancak geçtiğimiz hafta buraya giden belediye başkan yardımcılarına öğrenciler tarafından tepki gösterilmesi üzerine poğaça ikramına başlandığını, bu durumda LGS hazırlık döneminin son 1 ayında öğrencilerin bu hizmetten mahrum kaldığını, uygulamanın poğaça ile de olmasının sevindirici olduğunu, yanlıştan dönminde güzel birşey olduğunu, bari üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerin mağdur olmaması temennisini iletti.

Umut Yılmaz ise yaz ayına girildiğinden dolayı çorbayı kaldırdıklarını yerine sandviç verildiğini söylerken aradan geçen 1 aylık süreye değinmediği öğrenildi.

D783D6B6 Fb1D 4107 Be0E Ac40B11A6B59

HAZ VE AHMET ÇİÇEK, EMEKLİLERE VERİLEN SÖZÜ SORDU

Yine Cumhur İttifakı üyesi MHP'li Ahmet Çiçek'in gündeme getirdiği asgari ücret konusunu Mehmet Haz, 31 yerel seçimlerinin propaganda döneminde Başkan Umut Yılmaz'ın emeklilere verdiği "1 Mayıs'ta Şehitkamil'de yaşayan tüm emeklilerin maaşı asgari ücrete tamamlanacak" sözünü hatırlatarak; " emekliler bayrama giriyor, 1 Mayıs'ta asgari ücrete tamamlanarak alacakları 17 bin küsürü, bu bayramda Şehitkamil de yaşayan 70-75 bin emekli  ile yaşlılık aylığı alan emekliler verilen sözün tutulmasını bekliyor. Umut başkana 1 ay avans verdik, hadi 1 Haziran olsun, o da olmadı en azından bayramda alalım diye beklenti içinde olduklarını" ifade etti.

Başkan Umut Yılmaz 'ın ise tarih vermeyerek çalışmaların deavam ettiğini ifade ettiği öğrenildi.

FİLİSTİN BAYRAKLI NİKAHI SORDU!

Ak Parti Şehitkamil meclis grup başkanvekili Mehmet Haz, geçtiğimiz günlerde Şehitkamil Şehitkamil Belediyesi nikah salonunda nikahı kıyılmak üzere sahneye çıkan çiftin Gazze'deli katliama dikkat çekmek için Filistin marşının çalınması ve Filistin bayraklarının olması sebebiyle belediye nikah memurlarına nikahın kıyılmak istenmemesi ve oluşan krize tepki gösteren Haz, "Dünya şu anda Filistin'de, Gazze'de olan katliamı canlı izliyor. 35 bin kişi.. Ama malesef bir koşudaki kronometre gibi biz ölenlerin sayısını takip edemiyoruz. Ben 35 bin diyorum ama biz belki buradan çıktığımızda bu sayı 36 bin 37 bin olacak. Bizim şuan gidip oradan savaşacak durumumuz yok ama yapabileceğimiz bazı şeyler var. Avrupa'da yapılan gibi tepki ortaya koyabiliriz. Avrapada protestolar yapılıyor, üniversitelerde protestolar yapılıyor, bizde burada Filistin'e destek için, Gazze'ye destek için birşeyler yapmaya çalışıyoruz. Ama ne hikmetse Şehitkamil nikah salonunda bir nikah töreni yapılıyor, nikah töreninde arkadaşlar filistin bayrağı  dağıtıyor. Bu gayet masumane. Dünyanın tanımaya başladığı, Birleşmiş Milletlerin tanıdığı bir devlet. Filistin devleti.. ki Cumhuriyet Halk partisi yıllardır bu ülkede biz demokratız, biz insan haklarına saygılıyız, biz herkesin diline, dinine ırkına saygılıyız ve bunları savunma hakkını da veriyoruz diyorsunuz yıllardır. Ama malesef tüm bu bayraklar inmezse biz bu nikahı kıyamayız, bu nikah kıyılmayacak bu bayrakları almazsanız. Gelinle damat Filistin marşı eşliğinde sahneye çıkmak istiyor, bu yasaklanıyor. Tüm protokol 1 Filistin bayrağı için ayaklanıyor. Sonunda nikah kıyılıyor, biz niye başkanım Filistin bayrağına bukadar  tahammülsüzüz?" Şeklinde konuşmasına devam etti.

Bunun üzerine başkan Yılmaz, nikahtaki krize değinmezken " Filistin bizim canımızdır, hiçbir canın öldürülmesine buradaki hiçbir insanın vicdanı elvermez, Filistini bombalayan uçakların yakıtının verilmesini burada boykot  edelim. Hazır mısınız? Boykot kararı alalım, THY, Opet, Petrol Ofisi hazır mısınız? Hadi samimiyseniz, Cuma günü boykot kararı alalım." Şeklinde cevapladığı öğrenildi.

Gaziantep'te Mangal ve Ateş Yakma Yasağı: Piknik Alanları Boş Kaldı Gaziantep'te Mangal ve Ateş Yakma Yasağı: Piknik Alanları Boş Kaldı

MAKAM ODASINDAKİ CUMHURBAŞKANI RESMİ NE OLDU?

Başkan Yılmaz, yerel ve sosyal medyaya da gündem olan makam odasındaki Atatürk portresine değinerek odaya bazıları beğendi bazıları beğenmedi bir Atatürk portresi çizdirildiğini Akparti grubuna bakarak sizin Genel başkanınız olabilir ama bizimde cumhurbaşkanımız, biz cumhurbaşkanımıza saygılıyız onun portresini de arka duvardan yan duvara aldıklarını ifade etti.