Kahramanmaraş merkezli ve 10 ilde yaşanan deprem faciasının ardından birçok kentte musluk sularının içilmemesi ve diş fırçalanmaması ile ilgili açıklamalar yapılmıştı.

Gaziantep’te de Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ)  tarafından deprem faciasının ardından Gaziantep’in musluk sularında sorun olduğu ve içilmemesi ve diş fırçalamak amacıyla kullanılmaması adına uyarılar yapıldı. Uyarılarla birlikte, kent genelinde sular ara ara kesilirken, musluk sularının kullanımı için çalışmaların düzenli olarak devam ettiği öğrenildi.

FpfV2IsXEAEdg-J

Dr. Mehmet Ös, Yeniden Refah Partisi Milletvekili Aday Adayı Oldu! Dr. Mehmet Ös, Yeniden Refah Partisi Milletvekili Aday Adayı Oldu!

“NUMUNELER TEMİZ”

Gaziantep Su ve Kanalizasyon İdaresi (GASKİ) Genel Müdürü Hüseyin Sönmezler, konu ile ilgili gazetemize yaptığı açıklamada, Gaziantep’te musluk suyunun insani sular yönetmeliğine uygun olduğunu belirtti.

Sönmezler, “Şehir merkezinin her noktasında kontroller düzenli yapılıyor. Aldığımız numuneler temiz. Yani Gaziantep’te şebekeden akan sular içilebilir. Binaların kendi deposu varsa, kontrol edilse iyi olur. Yoksa bizim verdiğimiz su standartlara uygun. Halkımız gönül rahatlığı ile içilebilir” ifadelerini kullandı.