Türkiye Cumhuriyeti 100. yaşını kutlarken Konya'nın Ereğli ilçesi Gençlik ve Spor Müdürü Cumali Özince, skandal bir paylaşıma imza attı.

Sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda Cumhuriyet’i hedef alan Özince, "Hakkınızı helal edin, Osman Gazi, Orhan Gazi! Yedi düvelin birleşip yıkamadığı emanetinizin bugün son günü” diye yazdı.

Sosyal medya hesabından Cuhuriyet'i hedef alan Konya’nın Ereğli ilçesi Gençlik ve Spor Müdürü Cumali Özince, ” Hakkınızı helal edin, Osman Gazi, Orhan Gazi! Yedi düvelin birleşip yıkamadığı emanetinizin bugün son günü” diye yazdı.

image small

TEPKİLER ÜZERİNE ÇARK ETTİ

İbretlik dolandırılma hikayesi! İbretlik dolandırılma hikayesi!

İl Müdürü Özince, çok sayıda sosyal medya kullanıcısının tepkisi ve kendisini bakanlığa şikayet edeceğini söylemesinin ardından bu paylaşımı kaldırarak “Cumhuriyet’in ilelebet payidar kalmasını” dilediği yeni bir paylaşım yaptı.

Özince bu defa “Türk dünyasının gururu, mazlumların umudu, 100. yılını kutladığımız Türkiye Cumhuriyeti Devletimizi ilelebet payidar eyle” yazılı mesajı sosyal medya hesabından paylaştı.

image small

CUMHURİYET DÜŞMANI MÜDÜRDEN SKANDAL PAYLAŞIM

Ereğli Gençlik ve Spor Müdürü Cumali Özince, Cumhuriyet’in kuruluş yıl dönümünden bir gün önce sosyal medya hesabından ” Hakkınızı helal edin, Osman Gazi, Orhan Gazi! Yedi düvelin birleşip yıkamadığı emanetinizin bugün son günü.” paylaşımı yaptı.

2013 YILINDAN BERİ GÖREVDE

2013 yılından beri ilçede bu görevde bulunan Özince’nin paylaşımını gören sosyal medya kullanıcıları kendisine tepki gösterirken CHP  Ereğli İlçe Başkanı Nejat Türktaş,  Türkiye Cumhuriyeti’nin 100. kuruluş yıl dönümünde yaptığı paylaşımla tepki toplayan Ereğli Gençlik ve Spor Müdürü Cumali Özince’yi sert bir dille eleştirdi.

CHP’Lİ TÜRKTAŞ, TUTUKLANMASINI TALEP ETTİ

Türktaş, “Cumhuriyet’in 100. yılını kutlarken Ereğli Gençlik ve Spor Müdürlüğü görevine halen devam eden 28 Ekim akşamı yaptığı paylaşımla Atatürk ve Cumhuriyet düşmanlığını gizli tutamayan, açık eden ve ilan eden Cumali Özince’nin sadece görevden alınması yeterli olmayacaktır, tutuklanmasını talep ediyoruz.” dedi.

“Bu Cumhuriyet düşmanlığı, bu Atatürk düşmanlığı nedir” diyen Türktaş, yetkilileri göreve davet etti. Ereğli Gençlik ve Spor Müdürü Cumali Özince’nin halen koltuğunda oturmaya devam ettiğini hatırlatan CHP’li Türktaş, “Cumhuriyet düşmanlığıyla yaklaşık 17 saat yayında kalan bu paylaşımıyla (şu an bu paylaşımını kaldırdı ama elimizde kanıtları ve delilleri mevcut) bu şekilde Cumhuriyet düşmanlığını ilan etmiş durumdadır.” şeklinde konuştu.

Türktaş konuşmasını, “Ereğli Kaymakamlığını ve Ereğli’deki bütün yetkilileri Cumali Özince’nin tutuklanmasıyla ilgili göreve davet ediyorum” sözleriyle bitirdi.

(Sözcü gzt)