Spor, sanat ve iş dünyasının önemli isimlerinin katılımıyla gerçekleşen görkemli gecede en iyiler ödüllerine kavuştu. Damla Uğurtürk ve Cem Yılmaz’ın sunumuyla sporseverlerle buluşulan törende Yılın Sporcusu Ödülünü Melissa Vargas kazandı.

UEFA Avrupa Ligi’nde şampiyon Atalanta UEFA Avrupa Ligi’nde şampiyon Atalanta

Yılın futbolcusu, yılın çıkış yapan sporcusu, yılın takımı, gibi pek çok ödülün kazananları açıklandı. 2023 yılına damga vuran isimler, rekor katılım olan 6 milyonluk halk oylamasıyla seçildi ve ödüllerine kavuştu. Peki, 70. Gillette Milliyet Spor Ödüllerini kimler kazandı, isimler belli oldu mu? İşte yılın sporcusu ödülleri’nin sahipleri ve ayrıntılar.

G N Es R Vq W M A A P Qfb

Mauro Icardi, Milliyet Yılın Sporcusu Ödül Töreni’nde “Gillette Yılın Futbolcusu” ödülünü kazandı.

‘2023 Yılının En İyileri’ ödül töreni, spor, sanat ve iş dünyasının önemli isimlerinin katılımıyla Volkswagen Arena’da gerçekleştirildi.

Törende Yılın Sporcusu Ödülü’nü milli voleybolcu Melissa Vargas’a takdim eden Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak yaptığı açıklamada, “70. yıl dile kolay. Bu büyük bir emeğin ve özverinin sonucu. Ben bu vesileyle bu güzel geleneği 70 yıl boyunca inşa eden, taşıyan ve bundan sonra sürdürecek olanlara minnetlerimi ve saygılarımı arz ediyorum. Spor; birleştiren, iyileştiren ve umut veren bir olgu.

O yüzden sporun, sporcunun olduğu her alan bizler için çok özel ve bu özel gece her yıl olduğu gibi bu yıl da bizler için hem mutluluk dolu hem umut dolu. Türkiye her alanda olduğu gibi sporda da yükselen bir yıldız. İnanıyorum ki Türkiye’nin spordaki yükselişi çok ama çok daha uzun yıllar devam edecek ve her alanda Türkiye’yi, İstiklal Marşımızı ve ay-yıldızımızı gururla dalgalandıracak sporcularımız. Bu anlamda yeni başarılarla, yeni mutluluklarla her birimizi sevindirecekler” dedi.

2023'TE SPORUN EN'LERİ

Gillette Yılın Futbolcusu: Mauro Icardi
Gillette Venus Yılın Kadın Sporcusu: Buse Naz Çakıroğlu
Yılın Çıkış Yapan Sporcusu: Arda Güler
Yılın Paralimpik-Engelli Sporcusu/Takımı: Golbol Kadın Milli Takımı
Yılın Antrenörü: Daniele Santarelli
Yılın Takımı: A Milli Kadın Voleybol Takımı
Yılın Sporcusu: Melissa Vargas
Ariel ile Sporda Yılın En Temiz Hareketi Ödülü: Necla Güngör Kıragası
Namık Sevik Ödülü: Gürcan Bilgiç
Milka Yılın Kayak Sporcusu Ödülü: Rıfat Hamza Taş
Adel/Faber-Castell Yılın İz Bırakan Sporcusu Ödülü: Aysu Türkoğlu
Altınyıldız Classics Ödülü: Semih Kılıçsoy
7Days Eurolague Ödülü: Fenerbahçe Basketbol Takımı
Erdoğan Demirören Büyük Ödülü: Türkiye Bisiklet Federasyonu