Türkiye A Milli Futbol Takımı, hazırlık maçında Japonya'ya 4-2 mağlup oldu. Japonya'ya galibiyeti getiren golleri 15'inci dakikada Atsuki Ito, 28 ve 36'ncı dakikalarda Nakamura ile 78'inci dakikada penaltıdan Junya Ito kaydetti. Millilerin mücadeledeki golleri ise 44'üncü dakikada Ozan Kabak ve 61'inci dakikada Bertuğ Yıldırım'dan geldi.

A Milli Takım Teknik Direktörü Stefan Kuntz, mücadele sonrasında açıklamalarda bulundu. 

Stefan Kuntz açıklamasında; "İlk devre çok kötüydü. Rakibin geçiş oyununu çok iyi oynadığını söyledik. Ama 3 golü de böyle yedik. Bireysel hatalar da vardı. Fiziki yönden Japonya ile baş edemedik." dedi. 

Stefan Kuntz: "Fizik Yönünden Japonya İle Mücadele Edemedik"

Milli Takım Teknik Direktörü; "Fizik yönünden Japonya ile mücadele edemedik. Ama maç sonunda istediğim duruma geldim. Maçta bazı bulguları, oyuncuları görmek istiyordum. Onlarla ilgili ve oyunumuzla ilgili fikir edindik. Ders çıkaracağız. Pozitif bir şeyle bitirelim, Bertuğ Yıldırım kesinlikle bu maçların galip oyuncusu." açıklamasında bulundu. 

Galatasaray’dan İngiltere'de Tarihi Galibiyet Galatasaray’dan İngiltere'de Tarihi Galibiyet

Kuntz sözlerinin devamında; "Her mağlubiyet insanı üzer. Hem rakibi, hem de saha denediklerimizi dikkate aldığımızda, bu mağlubiyet bizi çok ileri götürecek. Kulakları kapamaktansa gözleri açmak daha önemli. Ben şu an kendimi Hırvatistan'a daha iyi hazırlanabilecek şekilde hissediyorum." ifadelerini kullandı. 

Stefan Kunz'tan Oyuncularına Eleştiri

Kuntz açılkamasında; "Benim sorumluluk alanım oyuncular. Ben, oyuncularımdan bazı şeyleri beklerim. Oyuncular da A Milli Takım için %100'ünü verecek seviyeye gelmeli. Ben milli oyuncuydum, Almanya'da oynadım. Alman hocası olarak Türk Milli Takımı başında kenardaysam, bu maçları kazanmak için oradayım! Tüm teknik ekibimle beraber çok fazla efor harcıyoruz. Bizim tek hedefimiz Türk Milli Takımı'nı geliştirmek. Bunun için gururluyuz. En çok canımı acıtan konu, oyuncularım %100'ünü vermiyorsa, bu canımı acıtıyor. Sahanın ortasında cevap verilir, röportajlarda değil." dedi.