Lifebursa.com’da yer alan habere göre, Bursa’nın Karacabey ilçesinde meydana gelen olayda, yüzde 60 engelli olan 22 yaşındaki Erkan Sarı bir süredir kız arkadaşını taciz edip, uygunsuz fotoğraf isteyen Suriyeli bir şahıs ile sosyal medya üzerinden tartışmaya başladı. Suriyeli şahsı uyaran Sarı tacizler kesilmeyince Suriyeli şahıs ile yüz yüze konuşmak için anlaştı.

Karacabey ilçesinde 22 yaşındaki E.S., Suriyeli silahlı şahıslar tarafından darbedildi. Şahıslar kan donduran anları kayıt altına alırken olaya ilişkin Bursa Valiliği tarafından yapılan açıklamada, "E.S.'yi darp ettiği tespit edilen yaşı küçük yabancı uyruklu şüpheliler S.A ve İ.E., 06.09.2023 tarihinde yakalanmış, 07.09.2023 günü adli merciler tarafından tutuklanmıştır." denildi.

İNFİAL YARATTI

Bursa'nın Karacabey ilçesinde 4 Eylül pazartesi günü yüzde 60 engelli olan 22 yaşındaki E.S bir süredir kız arkadaşını taciz ettiğini öne sürüdğü Suriyeli bir şahıs ile sosyal medya üzerinden tartışmaya başladı. Daha sonra karşısında ellerinde silah ve sopalar olan kalabalık bir Suriyeli grup ile karşılaşan E.S. burada öldüresiye darbedildi. Şahıslar o anları bir de kamera ile kayıt altına aldı. Söz konusu video sosyal medyada infial yarattı.

Video Haber: Ceza Kesilen Sürücünün Polisle İlginç Diyaloğu Video Haber: Ceza Kesilen Sürücünün Polisle İlginç Diyaloğu

"YAŞLARI KÜÇÜK 2 KİŞİ TUTUKLANDI"

Valilik açıklamasında şu ifadeler yer aldı: "Bazı basın yayın organları ile sosyal medyada yer alan 04.06.2023 günü Karacabey ilçemizde meydana gelen 'Kasten Yaralama' olayı ile ilgili olarak aşağıdaki bilgilerin kamuoyu ile paylaşılması gerektiği anlaşılmıştır. Söz konusu olay görüntülerinden hareket edilerek müşteki E.S.'yi darp ettiği tespit edilen yaşı küçük yabancı uyruklu şüpheliler S.A ve İ.E., 06.09.2023 tarihinde yakalanmış, 07.09.2023 günü çıkarıldıkları adli merciler tarafından tutuklanmıştır. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

İşte Valilik açıklaması:

Silahlı Suriyeli grup, engelli genci öldüresiye darbetti! Bursa Valiliği'nden açıklama var

SOPALARLA DARP ETTİLER

Suriyeli şahıs ile anlaşan Erkan Sarı doğum günü olan 4 Eylül günü Karacabey’de bulunan Çamlık diye bilinen araziye geldi. Karşısında ellerinde silah ve sopalar olan kalabalık bir Suriyeli grup ile karşılaşan Sarı ne olduğunu anlayamadan grubun sopalı saldırısına uğradı. Aldığı darbeler karşısında kanlar içinde kalan Sarı grup ile konuşmaya çalışsa da başarılı olamadı.

“ÇOCUĞUM EVDEN ÇIKAMIYOR”

Baba Dursun Sarı ise yaşananlar karşısında oldukça üzgün olduğunu belirterek şu ifadeleri kullandı;

Benim çocuğum yüzde 60 engelli. Olay günü oğlumu “senin doğum gününü kutlayacağız”diyerek Çamlık diye bilinen araziye götürüyorlar. 10 kişi bir anda oğluma saldırmaya başlıyor. Çocuğumu ilk gördüğümdeki görüntü gözümün önünden gitmiyor. Çocuğum zaten engelli tam düzelmeye başlamıştı, şimdi evden çıkamıyor. Saldıran gruptakilerin yaşı tutmadığı için denetimli serbestlik ile dışarıda elini kolunu sallayarak dolaştığını öğrendik. Yetkililere rica ediyorum bu şahıslara gerekli olan ceza ne ise verilsin. Bu tür olaylar ülkemizde artık yaşanmasın.

‘‘BU ÜLKEDE TÜRKLER’E RAHAT YOK’’

sosyal medya hesaplarından küstahça paylaşım yapan Suriye uyruklu grup ise videoda skandal ifadeler kullandı. “Bu ülkede Türklere ve Kürtlere rahat yok” ifadeleri ile paylaşılan video ise tepki çekti.

screenshot-1-002.png

screenshot-2-002.png

screenshot-4-003.png

screenshot-5-003.png

screenshot-6-003.png

screenshot-7-001.png

screenshot-8.png